Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rycerze odnawiają, bo pamiętają

"Iskierka pamięci" znów zagościła na koszalińskim cmentarzu. Naprawiono i oczyszczono zniszczone nagrobki, postawiono nowe krzyże.

Rycerze Kolumba wraz z ochotnikami z parafii pw. Św. Wojciecha w Koszalinie po raz kolejny uporządkowali i naprawili dziecięce nagrobki na Cmentarzu komunalnym. 25 września uczestnicy akcji pn. "Iskierka pamięci" usunęli połamane krzyże, mech z kamiennych płyt, wyodrębnili miejsca pochówków, wkopali przygotowane wcześniej drewniane krzyże, na których przymocowali pasyjki, zaś pozostałe groby uprzątnęli, zgrabili z nich liście, przycięli zbędne rośliny. To kolejna edycja akcji "Iskierka pamięci", rozpoczętej w 2019 r.

- Zauważamy, że w "Iskierkę" zaczynają już włączać się inne grupy. Ludzie, którzy mają groby swoich bliskich niedaleko, niejako adoptują te "iskierkowe" groby i traktują jak swoje. To nas cieszy i zachęcamy jeszcze innych do włączenia się w to dzieło, bo pracy jest tam jeszcze bardzo dużo - mówi Bartosz Ilecki, przedstawiciel koszalińskiej Rady Rycerzy Kolumba. Jak dodaje, opiekę nad obiektami sakralnymi rycerze mają wpisaną w swoją działalność. - Ale najistotniejsze jest to, żeby dać przykład i pokazać młodemu pokoleniu szacunek do zmarłych i przodków, a także otoczyć zmarłych modlitwą - podkreśla.

Rycerze odnawiają, bo pamiętają   Naprawione nagrobki na dziecięcej części cmentarza. Bartosz Ilecki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast