Nowy numer 22/2023 Archiwum

Jest pasterzem bliskim

I zawsze znajduje czas dla swoich owiec - mówią o bp. Włodarczyku członkowie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym z Koszalina.

Kiedy członkowie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym z Koszalina w 2016 roku zaprosili bp. Włodarczyka do współpracy w ramach Koszalińskich Wieczorów Uwielbienia, nie wiedzieli, że nie tylko wygłosi dla nich pierwszą w tym cyklu konferencję (zaledwie kilka godzin po tym, jak otrzymał ich zaproszenie), nie tylko będzie chciał ich wszystkich poznać po imieniu, ale też pomoże budować jedność pomiędzy różnymi grupami, które wówczas chciały współpracować razem.

Tę inspirację wspomina Agnieszka Szaławska z grupy Odnowy w Duchu Świętym działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

– Dzięki jego otwartości na liczne spotkania i rozmowy, potrafiliśmy głębiej spojrzeć na problemy i trudności. Jego mądrze wyrażane rady nie gasiły ducha, ale przyczyniły się do pogłębienia jedności między wspólnotami. Jednocześnie obdarzył nas zaufaniem, co pozwoliło nam nie tylko uwierzyć, że damy radę zorganizować różne wydarzenia ewangelizacyjne, ale jeszcze mocniej zapaliło nasze serca do ewangelizacji. Takim go zapamiętamy.


Bp Krzysztof Włodarczyk to pierwszy mianowany ordynariuszem duchowny pochodzący z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Urodził się w Sławnie, w latach 2016–2021 był biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a 28 września 2021 roku kanonicznie objął diecezję bydgoską. Jego ingres do katedry bydgoskiej odbędzie się 13 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast