Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Nordic walking, wykład i trening psychologiczny

Październik rozpoczął się Międzynarodowym Dniem Seniora również w Caritas diecezji, która zaplanowała na ten czas spotkania aktywizujące osoby starsze.

Seniorzy z Koszalina wybrali się na intensywny spacer szlakami Góry Chełmskiej 2 października. Wydarzeniu towarzyszył wykład sióstr szensztackich na temat historii góry oraz okoliczności poświęcenia znajdującego się tam sanktuarium Matki Bożej przez św. Jana Pawła II. Nie zabrakło okazji do uzupełnienia kalorii – poczęstunek odbył się w gościńcu. W pokonywaniu leśnego szlaku pomogły seniorom kijki nordic walking, a wysiłek mierzyły krokomierze.

– To był super intensywny spacer Leśną Piątką, seniorka rekordzistka zrobiła 8930 kroków – chwali podopiecznych Kamil Saweczko, koordynator Caritas.

Jak dodaje, Caritas podkreśla wyjątkową rolę osób starszych w społeczeństwie i troszczy się o nich. – Na różne sposoby przypominamy, że należy im się szacunek oraz uznanie za ich bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – mówi Kamil Saweczko.

Natomiast 4 października Caritas zaprosiła seniorów na wykład z zakresu bezpieczeństwa w sieci pt. "Seniorze, uważaj!". Karolina Gargas wyjaśniła jego uczestnikom, na czym polegają bezpieczne zakupy dokonywane przez internet, a także, że są oni uprawnieni do ograniczonego zaufania wobec takich osób jak akwizytorzy, policjanci, pracownicy gazowni, elektrowni, spółdzielni, kiedy zamierzają podjąć jakieś działania w ich domu bądź jego pobliżu.

W drugiej części spotkania psycholog Hanna Czarnecka przeprowadziła z seniorami trening pobudzający pracę mózgu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama