Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Nie lękajcie się! W niedzielę Dzień Papieski

W najbliższą niedzielę 10 października będziemy przypominać, poznawać i upowszechniać nauczanie Jana Pawła II. Po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka na żywy pomnik świętego papieża.

Obchodom 21. Dnia Papieskiego będzie towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się!”. Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym, 10 października odbędzie się także zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

- Ten dzień to przede wszystkim upamiętnienie i upowszechnienie nauczania św. Jana Pawła II. To cel, który staje się jeszcze ważniejszy niż kilkanaście lat temu, bo dla młodych pokoleń papież Polak jest już postacią historyczną, znaną wyłącznie z przekazów. Chodzi więc o to, by pokazać aktualność jego nauczania. Ale równie ważnym elementem Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy, które pomogą młodym, zdolnym i niezamożnym osobom w dalszym kształceniu - mówi ks. ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Dzięki tej pomocy około 2,5 tys. stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II. Także nasi młodzi diecezjanie korzystają ze wsparcia fundacji. Jest ich około 70.

- Jesteśmy cały czas w procesie rekrutacji stypendystów na nowy rok szkolny. Trwa on do końca października, więc wszystkich chętnych do skorzystania z programu stypendialnego zachęcam do poznania kryteriów. Można je znaleźć na stronie diecezjalnej w zakładce Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia - zaprasza ks. Wojtalewicz.

Jak przyznaje duszpasterz, doroczna zbiórka pokazuje wielką otwartość serc diecezjan.

- Pomimo że nie jesteśmy najbogatszym regionem, nasza hojność wypada bardzo dobrze na tle innych diecezji i utrzymuje się na takim poziomie od lat. Stąd moje gorące podziękowania dla wszystkich, którzy zasilają konto fundacji podczas zbiórki i w ten sposób pomagają w realizowaniu zadań - dodaje diecezjalny koordynator FDNT.  

Zbiórka na rzecz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” prowadzona będzie w niedzielę przy kościołach.

Oprócz ogólnopolskiej kwesty na ulicach i parafiach na fundusz stypendialny w niektórych parafiach zaplanowano wydarzenia kulturalne poświęcone Janowi Pawłowi II.

W przeddzień Dnia Papieskiego, w sobotę 9 października, miastecka parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na czuwanie papieskie z widowiskiem multimedialnym, pieśniami oraz modlitwę wspartą nauczaniem św. Jana Pawła II. Początek o godz. 20.

W Sławnie w kościele Mariackim o godz. 19 odbędzie się koncert papieski.

Poinformujcie nas, jeśli w waszej parafii także zaplanowano wydarzenia poświęcone św. Janowi Pawłowi II. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama