Nowy numer 47/2021 Archiwum

Jej znakiem jest wytrwałość

W darłowskiej placówce 9 października odbyła się kolejna edycja Pól Nadziei.

W ramach akcji, w różnych miejscach, nie tylko przy samym hospicjum, sadzone są cebulki żonkili, które wiosną, gdy zakwitną, zostaną zebrane i rozprowadzone w parafiach przy okazji zbiórek pieniężnych. W tym roku posadzono w całej diecezji kilka tysięcy takich cebulek. Wiosną przyniosą one dochód sięgający kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak, jak podkreśla ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiej placówki, w akcji nie chodzi tylko o pozyskanie pieniędzy. Ma ona przede wszystkim na celu promowanie idei hospicyjnej wśród mieszkańców regionu.

Uroczystość, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Hospicjów, rozpoczęła się Mszą św., której w hospicyjnej kaplicy przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

W homilii podkreślał on m.in. motyw nadziei. – Jest ona w centrum naszego dzisiejszego spotkania. Nie jest ona tanią pociechą ani optymistycznym mówieniem, że wszystko dobrze się skończy. Po chrześcijańsku oznacza ona przede wszystkim zapatrzenie się w obietnicę Boga – mówił biskup, podkreślając, że nadzieja wyrasta z pewności, że wszystkie te obietnice zostaną wypełnione.

Kaznodzieja zwrócił się także do wszystkich, którzy decydują się na służbę ludziom w potrzebie, także w hospicjum, mówiąc o wytrwałości w dobrych postanowieniach, jako ważnym znaku nadziei dla tych, którzy z takiej pomocy korzystają.

– Serce szlachetne i dobre potrzebuje wytrwałości. Jest wielu ludzi, którzy zapalają się do dobrych rzeczy, potrafią wydobyć z siebie szlachetne odruchy dobroci, filantropii, altruizmu, ale nie jest to konsekwentne. Szybko przychodzą inne rzeczy, które okazują się ciekawsze. Chrześcijańska nadzieja ma w sobie potencjał, który jest znakiem pewności, że Boże obietnice się realizują; że jeśli On obiecał zbawienie, to je zrealizuje. Dlatego trzeba wytrwać do końca, nie odejść zmęczonym, czy z poczuciem braku sensu – zakończył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama