Nowy numer 47/2021 Archiwum

Módlcie się za siebie nawzajem

Spotykają się przez cały październik co środę w kaplicy biskupiej. Jedni przychodzą, inni łączą się za pośrednictwem transmisji na żywo.

Wielu z obecnych to stali goście. Małgorzata Kasprowicz i Natalia Senator przychodzą, gdy tylko w napiętym grafiku uda się wygospodarować czas. Za to po różaniec sięgają nie tyko w miesiącu maryjnym. – To Różaniec w biegu: idę i dziesiąteczka odmówiona. Nie wiadomo nawet, kiedy cała tajemnica się uzbiera – śmieje się Małgosia. Często modli się za swoich znajomych, także tych niewierzących.

Dlatego też tak bliski jest jej Różaniec, na który zaprasza swoich młodych przyjaciół bp Edward Dajczak. – Część młodych ludzi czeka na tę październikową modlitwę, łączy się z nami za pośrednictwem Dobrych Mediów albo odtwarza transmisję w późniejszym czasie. I to jest bardzo ważne, że młodzi się modlą. Ale równie ważne jest to, że młodzi modlą się za młodych: za tych, którzy są zbyt zabiegani, nie mają ochoty czy czasu – przyznaje ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Biskup przytoczył świadectwo, które otrzymał od pewnej osoby po wrześniowym spotkaniu w Skrzatuszu. – Ten człowiek zaczął się modlić za swoich znajomych, bliskich, a teraz także za ludzi mijanych na ulicy. I, jak mówi, „zmieniły mu się oczy”, inaczej widzi, no i serce ma inne. Jest zdziwiony, że tych kilka minut dziennie spowodowało aż taką zmianę. Bierzmy więc różaniec do ręki w różnych chwilach, w różnych tajemnicach – mówił, zachęcając, by w rozpoczętym właśnie roku jubileuszu diecezji modlitwę tę ofiarowywać w intencji innych.

O tym ważnym wydarzeniu przypomina jubileuszowa świeca. – To nie tylko symbol i wspomnienie. To przypomnienie, że jesteśmy razem, tworzymy jedną wspólnotę, którą łączy Jezus. Jeśli ma być ona żywa, to musi być w Nim: prostą modlitwą, gestem miłości. Zapraszam was do tego pięknego czasu. Proszę was, módlmy się za siebie nawzajem – mówił bp Dajczak.

Modlitwa transmitowana jest z kaplicy Domu Biskupiego. Jedynie kolejne spotkanie, z powodu wyjazdu biskupów do Rzymu na wizytę ad limina, emitowane będzie z Wyższego Seminarium Duchownego. Transmisja odbywa się w każdą środę października o 21.00 i jest dostępna na stronie www.dobremedia.org, na Facebooku i YouTubie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama