GN 48/2021 Archiwum

Jak ukoronujesz Maryję?

Bp Edward Dajczak zaprasza diecezjan do zaangażowania się w dzieło koronacji cudownej Piety Skrzatuskiej.

Z okazji jubileuszu 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej cudowna Pieta Skrzatuska otrzyma nowe korony. Bp Edward Dajczak zaprasza diecezjan do zaangażowania się w dzieło jubileuszowej koronacji. Inicjatywa przedstawiona jest w specjalnym folderze zapraszającym do podjęcia inicjatyw duchowych, modlitewnych i konkretnych czynów miłości, dostępnym na portalu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

– Przeżywając ten rok na wzór jubileuszów biblijnych, chcemy uczynić go czasem ożywienia naszej wiary, większej modlitwy i miłości do drugiego człowieka. To zadanie jest tym ważniejsze, że żyjemy dziś w świecie kryzysu wiary i braku miłości bliźniego – wyjaśnia bp Dajczak. – Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie.

Wypisane w folderze propozycje mogą być pomocą w podjęciu dzieła. Można także dołączyć własne, pamiętając o tym, że wielka miłość jest obecna również w naszych codziennych, małych sprawach. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła koronacji będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. Stąd inicjatywa, by nawet najmniejszą ofiarę poprzedzały modlitwa i czyny miłości zaproponowane m.in. w jubileuszowym folderze.

Propozycje dowolnych zobowiązań duchowych, modlitewnych lub czynów miłości (na następnej stronie):

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama