Nowy numer 47/2021 Archiwum

Pogrzeb kapłana

Uroczystości pogrzebowe ks. Jana Borzyszkowskiego odbędą się w Łeknie, Kołobrzegu i Bytowie.

Ksiądz Jan Borzyszkowski, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, zmarł we wtorek 19 października 2021 r. o godz. 15.10 w szpitalu w Kołobrzegu w wieku 77 lat i w 35. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg: 

Czwartek 21 października - Łekno, kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela

18.00 - Różaniec

19.00 - Msza Święta

Piątek 22 października - Kołobrzeg

14.15 - Różaniec w kościele rektoralnym przy Domu Księży Emerytów

15.00 - Msza Święta w kościele rektoralnym przy Domu Księży Emerytów pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka

Sobota 23 października - Bytów

10.00 - Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Katarzyny pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarki

Po Mszy przejazd na cmentarz do Niezabyszewa, gdzie odbędzie się pochówek.


Ks. Jan Borzyszkowski, s. Bolesława, urodził się 28 stycznia 1944 r. w Kiedrowicach, Został wyświęcony na kapłana dnia 25 maja 1986 r. Święcenia diakonatu otrzymał 23 czerwca 1985 r. Odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie od 1 paździenika 1980 r. do 24 maja 1986 r. Od otrzymania święceń kapłańskich pracował nieprzerwanie w duszpasterstwie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:

- od 25 maja 1986 r. do 29 lipca 1986 r. jako zastępca w parafii w Bytowie;

- od 30 lipca 1986 r. do 27 sierpnia 1986 r. jako zastępca w parafiach w Chrząstowie i w Tuchomiu;

- od 28 sierpnia 1986 r. do 29 sierpnia 1989 r. jako wikariusz w par. pw. Chrystusa Króla w Biesiekierzu;

- od 30 sierpnia 1989 r. do 28 sierpnia 1990 r. jako wikariusz w par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Sławnie;

- od 29 sierpnia 1990 r. do 30 listopada 1990 r. jako wikariusz w par. pw. św. Mikołaja w Niezabyszewie;

- od 1 grudnia 1990 r. do 28 sierpnia 1991 r. jako wikariusz w par. pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach;

- od 29 sierpnia 1991 r. do 26 sierpnia 1994 r. jako wikariusz w par. pw. NMP Gwiazdy Morza w Ustce;

- od 27 sierpnia 1994 r. do 20 sierpnia 1997 r. jako wikariusz w par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Duninowie;

- od 21 sierpnia 1997 r. do 30 czerwca 2020 r. jako proboszcz w par. pw. św. Jana Chrzciciela w Łeknie


Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama