Nowy numer 22/2023 Archiwum

Przypominać, opowiadać

Montażem słowno-muzycznym i konkursem plastycznym kaliska parafia uczciła rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Słuchając papieskiego nauczania i śpiewając piosenki, parafianie zakończyli tygodniowe wspominanie świętego papieża.

Patron rodziny

Tym bardziej że pomysł na plastyczno-muzyczne przypominanie Jana Pawła II spodobał się parafianom. – W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło około 50 prac, w tym – 90. Komisja miała naprawdę trudny wybór – cieszy się Agata Mazur-Misiura, która pomogła w przygotowaniu, a co najważniejsze sfinansowaniu przedsięwzięcia. – Wydarzenie współfinansuje powiat drawski. Napisaliśmy projekt „Nasza parafia z Ojcem Świętym”. Złączyliśmy trzy działania: organizację parafialnego konkursu plastycznego, montaż słowno-muzyczny i wydanie przez parafię kalendarzy na 2022 r. – dodaje. Konkursowi plastycznemu przyświecało hasło: „Jan Paweł II patronem rodziny”.

Z tematem zmierzyło się 90 artystów: uczniów, uczestników zajęć świetlicowych, utalentowanych plastycznie parafian i nie tylko, bo wydarzenie zaczyna przekraczać parafialne granice. – Zwracamy uwagę na rodzinę, która potrzebuje podkreślenia, wyakcentowania, bo w dzisiejszym świecie jako niemodna jest spychana na margines. W wielu przypadkach udział w konkursie mobilizował do działania całe rodziny, nie tylko dzieci. I bardzo dobrze, bo stwarzało to okazję do tego, by dorośli wspierali, ale również tłumaczyli, dzielili się wspomnieniami, pomagali wyszukiwać informacje – mówi ks. Przemysław Gracek, kaliski wikariusz. Oprócz nagród dla autorów najlepszych prac podzielonych na pięć kategorii wiekowych (w tym także dorosłych) i wyróżnień organizatorzy przygotowali małe upominki dla wszystkich artystów.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast