Nowy numer 47/2021 Archiwum

Zebrali 100 koców. Teraz je rozdają

Powiodła się akcja zbiórki koców dla bezdomnych w koszalińskiej parafii. Teraz czas na zbiórkę czapek i szalików.

Przez 2 tygodnie października trwała zbiórka koców dla bezdomnych i ubogich zorganizowana przez Rycerzy Kolumba i Caritas parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

– Jest to odpowiedź na potrzeby osób bezdomnych, których zawsze jest więcej z nastaniem jesieni i zimy. Akcję kierujemy również do ubogich, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i nie mają środków do życia – mówi rycerz Bartosz Ilecki.

Jak dodaje, organizatorzy nie mają wątpliwości, że akcja jest potrzebna. – Informacja o tej zbiórce została udostępniona na Facebooku wiele razy. Tak duży odzew spowodował, że udało się zebrać 100 koców, zarówno używanych, jak i nowych – wyjaśnia.

Oprócz indywidualnych darczyńców do akcji włączyły się szkoły, a także Studenckie Koło Naukowe Ekonomii Społecznej działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej (które zbiórkę prowadzi jeszcze do 2 listopada na terenie uczelni przy ul. Kwiatkowskiego 6e).

Koce można już odbierać. Są wydawane w punkcie Caritas parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 248 w każdy wtorek od 16.30 do 17.30.

– Akcję kontynuujemy. Tym razem do 7 listopada zbieramy czapki, rękawiczki zimowe i szaliki – mówi Bartosz Ilecki. – Prosimy o odzież nową, choć może być także używana, o ile jest w dobrym stanie, czysta, wyprana.

Kosze na podarowaną odzież znajdują się w budynku parafialnym kościoła św. Wojciecha (wejście od parkingu, w przedsionku kaplicy). Kościół otwarty jest od 7.30 do 20.00, w soboty do 18.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama