Nowy numer 47/2021 Archiwum

SMS z Nieba TV zaprasza

Na największej ambonie świata zachęcają do sięgania po Pismo Święte, dzielą się słowem Bożym, podpowiadają, jak odnajdywać je w swojej codzienności. Na Adwent szykują specjalną odsłonę przedsięwzięcia.

Ksiądz Rafał rano, Jakub w południe, a Krzysztof wieczorem - każdego dnia na youtubowym kanale SMS z Nieba TV zapraszają do duchowej formacji. Jest to sposób na dotarcie ewangelizacji do wielu użytkowników na całym świecie. 

 - Przez ostatnie miesiące dołączyło do nas ok. 10 tys. użytkowników. Codziennie od 4 do 7 tys. osób się z nami modli. To całkiem sporo - nie ukrywa radości ks. Rafał Jarosiewicz.  

Szef fundacji SMS z Nieba i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyjaśnia, że kanał to miejsce, które ma dawać nadzieję i pokazywać cel.  

- To ważne w czasie, kiedy tak wiele osób doświadcza depresji i poczucia braku sensu. Naszym zadaniem jest pokazywanie, że życie z Bogiem daje szczęście nie tylko mnie, ale też pozwala mi się tym szczęściem dzielić z innymi. Taki sens ma nasz kanał. I ludzie nam to często komunikują: dziękujemy wam, że pokazujecie nam perspektywę. Ludzie nie chcą bazować na strachu - tłumaczy.  

Ks. Piotr Glas i ks. Rafał Jarosiewicz w opozycji do papieża Franciszka?
SMS z Nieba TV

Jak podkreśla ks. Jarosiewicz, przekaz na kanale opiera się wyłącznie na nauce Kościoła.

- Kard. Sarah mówi, że w czasach zagrożenia, epidemii, zawirowań, które Kościół niejednokrotnie przeżywał w swojej historii, wyjście na prostą było możliwe jedynie, gdy trzymano się depozytu wiary, bronionego przez 2 tys. lat - dodaje duchowny.

Przed nachodzącym Adwentem w kilku polskich miastach stanęły banery zapraszające do zajrzenia na kanał SMS z Nieba TV. Jego twórcy przygotowują bowiem nową odsłonę przedsięwzięcia.

- Chcemy zaproponować konkretne zadania do zrealizowania, aby z usłyszanego słowa Bożego wynikało konkretne dobro. Mamy iść z miłością do świata, pokazywać Jezusa, a więc nie tylko słuchać, nie tylko komentować, ale wychodzić z usłyszanym słowem na zewnątrz: do tych, z którymi pracuję, z którymi się uczę, przebywam - zaprasza ks. Jarosiewicz.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama