Reklama

Rozpoczęła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

Klienci sklepów mogą wesprzeć potrzebujących na święta zostawiając produkty w koszach z logo akcji "Tak. Pomagam!".

W pierwszy weekend grudnia można zatroszczyć się o ludzi potrzebujących, kupując dla nich, jako wsparcie na święta, produkty o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i zostawiając je w koszach oznaczonych plakatami z logo akcji pn. Zbiórka żywności Caritas "Tak, pomagam!".

Tegoroczna akcja odbywa się w ograniczonym zakresie. Jak wyjaśnia koordynator Caritas diecezjalnej Krystian Linnik, z powodu obostrzeń sanitarnych mniej sklepów zdecydowało się na przystąpienie do niej, a niektóre nie zgodziły się na obecność wolontariuszy, jedynie na wystawienie koszy z logo akcji. Mimo to 3-4 grudnia zbiórka żywności odbędzie się w 25 sklepach sieci Biedronka, Polo Market, Lidl, Kaufland, Netto.

Do koszy warto włożyć następujące produkty: makaron, mąka, ryż, cukier, olej, czy ryba w puszce, konserwowane owoce i warzywa, płatki śniadaniowe, herbata i kawa. Warto pamiętać, jak wiele przyjemności sprawią innym słodycze.

Poza tym wiele parafii wesprze potrzebujących ze swojej okolicy, zbierając żywność na święta w ramach akcji "Torba charytatywna". Caritas przygotowała 5 tysięcy papierowych toreb z logo akcji i są one nadal dostępne.

W całej Polsce w akcji "Tak. Pomagam" weźmie udział 1,5 tys. placówek handlowych. W ubiegłym roku, mimo pandemii, udało się zebrać 92 tony żywności. Trafiła ona ok. 30 tys. osób. Rokrocznie w akcji uczestniczy 20-30 tys. wolontariuszy. Ogólnopolską akcję można wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści "PACZKA" pod charytatywny numer 72052 (koszt to 2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..