Nowy numer 20/2024 Archiwum

Kolęda na zaproszenie?

To już kolejny rok, kiedy tradycyjna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, prawdopodobnie nie odbędzie się... tradycyjnie.

Póki co na wielu stronach internetowych parafii, gdzie publikowane są ogłoszenia duszpasterskie, można przeczytać następujące informacje:

"Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną pragniemy, aby nadchodząca kolęda odbyła się w nowej formule. Osoby chętne zaprosić księży na spotkanie kolędowe, prosimy o pobranie zaproszeń wyłożonych przy wejściu do kościoła. Po przyjęciu zgłoszeń ułożymy grafik kolędowy na poszczególne ulice parafii i wyznaczymy termin kolędy" - informują duszpasterze z koszalińskiej parafii pw. Ducha Świętego.

Wierni z parafii Mariackiej w Szczecinku w minioną niedzielę usłyszeli z kolei: "Przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej, która w związku z epidemią, być może odbędzie się na wyraźne zaproszenie ze strony parafian. Kto chciałby, w całkowitej wolności, zaprosić nas z wizytą duszpasterską, może to zrobić poprzez specjalny formularz".

Podobne informacje dotarły do wiernych wielu parafii. Jak w rzeczywistości odbędzie się tegoroczna kolęda, do końca nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju.

W niektórych parafiach proboszczowie skorzystają zapewne z propozycji, która w wielu miejscach sprawdziła się w zeszłym roku, kiedy to mieszkańcy poszczególnych ulic zapraszani byli do kościoła parafialnego na spotkanie i wspólną modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy