Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Miłość przychodzi

Od szczecineckiego kościoła Mariackiego rozpoczęły się tegoroczne przygotowania młodych diecezjan do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W czas oczekiwania na narodzenie Jezusa wprowadzał ich bp Krzysztof Zadarko. – Kiedy człowiek otwiera swoje serce dla Jezusa, zaczyna się w nim dziać rewolucja. Dotychczasowe schematy przestają pasować. Miłość przychodzi do jego serca, do jego umysłu i zmienia wszystko – przekonywał młodych, opowiadając im o rozgrywającym się na polsko-białoruskiej granicy dramacie i tych, którzy spieszą z pomocą uchodźcom, m.in. mieszkającym w strefie przygranicznej, którzy noszą jedzenie dla ukrywających się w lasach ludzi. – Słyszą, że są zdrajcami Polski, współpracownikami Łukaszenki, piątą kolumną. Odpowiadają, że nie wolno im inaczej. Nie mogą przejść obojętnie obok leżącego na ziemi człowieka – tłumaczył przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Podczas tegorocznych spotkań młodzież prowadzi ewangeliczna scena spotkania Maryi z Elżbietą. Biskup zachęcał, by spotykając człowieka, odkrywali Boga, prowadzeni przez hasło tegorocznych czuwań: „Miłość przychodzi”. – Chcemy pokazywać młodym, że miłość w rodzinie, miłość społeczna to coś bardzo ważnego i konkretnego. Mamy nadzieję, że uwrażliwiamy serca młodych do tego, by bardziej kochali i potrafili się dzielić tą miłością z innymi. Zwłaszcza w tak trudnym czasie – zauważa ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Na zakończenie czuwania uczestnicy zostali zaproszeni do włączenia się w przygotowania do świętowania jubileuszu diecezji akcją ukoronowania Maryi, Skrzatuskiej Pani, dobrymi uczynkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy