Nowy numer 20/2024 Archiwum

Żeby święta smakowały lepiej

W tym roku w Karlinie odbędzie się nie tylko Lukrowana Gwiazdka, ale także w mieście stanie... Lukrowana Lodówka, czyli jadłodzielnia zapraszająca, żeby nie marnować żywności.

Mieszkańcy gminy Karlino odkryli, że dzieląc się - mnożą. Za ich sprawą od kilku lat na stołach samotnych sąsiadów pojawiają się świąteczne smakołyki. 

Akcję wśród sąsiadów przed kilku laty zainicjowała nasza redakcyjna koleżanka. 

 - To nasza świąteczna arytmetyka: dzielimy się sercem, mnożymy radość. W tej akcji chodzi nie tyle o podarowanie jedzenia, co sprawienie świątecznej niespodzianki osobom samotnym, schorowanym, którym żyje się trochę trudniej, trochę smutniej - mówi Karolina Pawłowska 

W akcji biorą udział instytucje miejskie, organizacje pozarządowe, a nade wszystko mieszkańcy Karlina, którzy 23 grudnia w godz. 14-18 będą dostarczać swoje świąteczne przysmaki do karlińskiego ośrodka kultury.  

W wigilijny poranek wolontariusze rozwiozą je do adresatów z terenu miasta i gminy Karlino.  

Akcja z roku na rok się rozrasta. W tym roku organizatorzy przygotowali jej nową odsłonę: Lukrowaną Lodówkę.  

Tradycyjnie przygotowujemy dużo więcej jedzenia niż jesteśmy w stanie zjeść. Ilość jedzenia, które się marnuje, jest porażająca. Chcemy więc zaprosić do dzielenia się nim z innymi.  

Robimy to, by wzajemna pomoc od mieszkańców dla mieszkańców kwitła. Żebyśmy się czuli, jak we wspólnocie, że możemy na sobie polegać w różnych sytuacjach życiowych - podkreśla burmistrz Waldemar Miśko.  

Lodówka stanie 18 grudnia przy ośrodku kultury przy ul. Parkowej i pozostanie tam do końca roku.  

Nasza redakcja wspiera akcję, obejmując ją patronatem medialnym. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy