Wigilia dla osób w kryzysie bezdomności

Oprócz tradycyjnych życzeń zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego, często pojawiało się też jeszcze inne: nadziei na lepsze jutro. Wierni z pilskiej parafii Świętej Rodziny zaprosili do wigilijnego stołu tych, którzy nie mają dachu nad głową.

Zastawiony jak do wigilijnej kolacji stół, opłatek, kolędy i prezenty. Organizatorzy wieczoru zadbali o to, by chociaż przez kilka godzin goście poczuli się jak w domu. Bo tego im najbardziej potrzeba.

- Spotkanie odbyło się w atmosferze radości, ale też wzruszeń. Zaproszeni goście chętnie śpiewali wszystkie zwrotki znanych kolęd przy gitarowym repertuarze. To był piękny czas wspólnych rozmów, śpiewów, życzeń, prezentów i nadziei na lepsze jutro - relacjonują organizatorzy wydarzenia, czyli wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”, działająca w parafii Świętej Rodziny w Pile. We współpracy z Fundacją „Na Pomoc” zorganizowali wigilijną kolację dla lokatorów ogrzewalni.

Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez ks. Kazimierza Chudzickiego, proboszcza wspólnoty, fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwą. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, po czym zasiedli do stołu, aby wspólnie zjeść przygotowane potrawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..