Reklama

Kilkaset osób wzięło udział w wigiliach Caritas

Ubodzy i bezdomni otrzymali wigilijny poczęstunek. Caritas przygotowała dla nich paczki żywnościowe i tradycyjne potrawy.

Kolejny raz ze względu na obostrzenia sanitarne wigilie Caritas dla samotnych, bezdomnych i ubogich przybrały okrojoną formę. Czekały na nich wzorem lat poprzednich paczki żywnościowe z produktami o przedłużonej trwałości oraz pakiety z gotowymi tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Spotkania wigilijne odbyły się w większości 24 grudnia Koszalinie, Słupsku i Pile, Wałczu. Wigilia w Słupsku zgromadziła ponad 300 osób, ponadto Caritas zapewniła dowóz pakietów wigilijnych do domów tych osób, które wcześniej zgłosiły taką prośbę. 200 paczek świątecznych trafiło do podopiecznych Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

– Mieliśmy nadzieję, że pandemia ustanie i w tym roku będziemy mogli spotkać się, jak nakazuje tradycja: przy stole, przy wieczerzy wigilijnej, modląc się, śpiewając kolędy. Niestety, te spotkania muszą się odbywać w reżimie sanitarnym, co jest przykre nie tylko dla naszych gości, ale także dla wolontariuszy i pracowników Caritas – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej.

– Nie rezygnujemy z wydawania paczek i pakietów wigilijnych, ponieważ chcemy towarzyszyć ludziom samotnym, chorym, ubogim, bezdomnym, właśnie dlatego, że to jest czas Wigilii, tak ważnej w naszej polskiej tradycji. Pokazujemy, że tak jak Jezus, który swoim przyjściem na świat daje nam nadzieję, tak samo my możemy dawać sobie nadzieję, budować się nawzajem w świętości poprzez ludzkie relacje. Dlatego towarzyszy nam modlitwa, życzenia, kolędy bo one tworzą z nas wspólnotę żywego Kościoła – dodał dyrektor.

Ponadto 22 grudnia kilkanaście osób zasiadło do wigilijnego stołu w świetlicy seniora Caritas w Koszalinie, by przełamać się opłatkiem i skosztować wigilijnych potraw. Każdy otrzymał świąteczną paczkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..