Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dzień Dobra

Pod takim tytułem odbędzie się patronalne święto Caritas przypadające w Niedzielę Miłosierdzia. W programie koncert, kawiarenka i kolumbijska zupa.

Pracownicy, wolontariusze i sympatycy Caritas co roku w Niedzielę Miłosierdzia celebrują swoje patronalne święto. W tym roku oznacza to otwarcie drzwi lokalnych punktów Caritasu, zaś główne obchody odbędą się w koszalińskim Domu Samotnej Matki.

Parafialne i Szkolne Caritasy spotkają się w tym dniu w swoich parafiach na Mszy św. oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego. Niektóre zapowiadają, że przeprowadzą konkretne akcje charytatywne czy zorganizują spotkania dla parafian przy kawie.

– W łączności z Caritas Polska chcemy przeżyć ten Dzień Dobra w wymiarze składania świadectwa wiary w Miłosiernego Boga i tego, że Caritas o tej wierze świadczy czynem w wielu wymiarach życia, a szczególnie wobec tych, którzy są wykluczeni, zranieni, osamotnieni, ubodzy, chorzy – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji.

Główne obchody będą miały miejsce w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Wydarzenie otworzy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15, a po nim rozpocznie się festyn na wolnym powietrzu. Zabawę rozpocznie koncert zespołu Full Power Spirit. Na charytatywnym festynie będzie można delektować się kawą i ciastem przygotowanymi przez profesjonalną kawiarnię Il Buon Caffe oraz egzotycznym smakołykiem autorstwa jednej z mieszkanek DSM-u pochodzącej z Kolumbii – kolumbijską zupą omletową. Swoje rękodzieło wystawi na sprzedaż Ukrainka, która w ojczyźnie zawodowo wyrabia kapcie.

Zabawa potrwa do godz. 18. W trakcie będzie można wesprzeć uchodźców z Ukrainy będących pod skrzydłami Caritas, w tym cztery mieszkanki DSM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy