Nowy numer 23/2023 Archiwum

Bieg Papieski w Karlinie

Po dwuletniej przerwie wraca jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie. 12 czerwca biegacze z całego świata na sportowo będą przypominać o papieskiej wizycie w Koszalinie.

Z chęci upamiętnienia papieskiej pielgrzymki narodził się pomysł Biegu Papieskiego. Początkowo organizowany w Koszalinie, po kilku latach znalazł ostatecznie miejsce w Karlinie, gdzie na dobre wpisał się do kalendarza wydarzeń. Gdyby nie dwuletnia przerwa, impreza obchodziłaby 30. edycję.

W tym roku biegacze mogą już wrócić na trasę wiodącą spod figury Matki Bożej w Domacynie na karliński stadion sportowy. Do pokonania będą mieli 15 kilometrów.

- Zapraszam do współtworzenia święta sportowego nie tylko Karlina, ale całego regionu. Każdy biegnie z innego powodu, z inną intencją i przesłaniem. Jedni chcą się sprawdzić, inni po to, by czerpać radość z biegania. Nagradzamy nie tylko tych, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety. Nagrody przewidziano w szeregu kategorii wiekowych, osobno  honorujemy mieszkańców gminy i pracowników Homanit - mówi Emilia Filipowicz z Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.

Po biegu głównym odbędą się również budzące nie mniejsze emocje biegi integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz bieg seniorów.

- Zapraszamy wszystkich: biegających zawodowo i amatorsko. Nie ważne, ile razy w tygodniu trenujecie, ważne, żebyście dali radę przebiec 15 kilometrów. To wielka frajda i indywidualne zwycięstwo - zapewnia Waldemar Miśko, burmistrz miasta. - Nie możemy zagwarantować jedynie słonecznej pogody, ale najważniejsza jest pogoda ducha i radość z biegania - dodaje, zapraszając do Karlina.  

28. Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II odbędzie się 12 czerwca o godz. 11.15. Tradycyjnie start biegaczy spod figury Matki Bożej w Domacynie poprzedzi Msza św. polowa na domacyńskim wzgórzu o godz. 10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast