Koszalińsko-Kołobrzeski

Ewangelizacje letnie 2022

Po dwuletniej przerwie ruszają ewangelizacje letnie: nadmorska, wioskowa i osiedlowa oraz Karawana Miłosierdzia Bożego.

Pandemia zablokowała wiele akcji ewangelizacyjnych, także znane w naszej diecezji ewangelizacje letnie realizowane przez Dom Miłosierdzia Bożego. Z tym większym zapałem ewangelizatorzy wracają do dawnych inicjatyw. W tegoroczne wakacje odbędą się ewangelizacje: nadmorska, wioskowa i osiedlowa oraz Karawana Miłosierdzia Bożego.

– Jesteśmy po rozmowach z biskupem ordynariuszem i bardzo się cieszymy, że znowu posyła nas z Ewangelią na drogi naszej diecezji  – mówi ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia Bożego. – Czujemy entuzjazm i radość powrotu do tego, do czego jesteśmy powołani. Nie możemy zapomnieć, zwłaszcza w czasie jubileuszu 10-lecia naszego Domu, że zrodził się on z ewangelizacji. To jest źródło naszego życia i pierwsze posłanie Kościoła: iść i głosić Pana.

Ewangelizację nadmorską planowaną na czas od 16 do 31 sierpnia podejmą trzy ekipy, które ruszą do miasteczek i nadmorskich kurortów, na place, plaże i do kościołów.

Przez całe wakacje potrwa Ewangelizacja wioskowa. Ekipę ewangelizacyjną zaprosiły już dwie parafie, inne, zainteresowane tym, by przez kilka dni ewangelizatorzy głosili w nich Ewangelię, modlili się z ludźmi, bawili z dziećmi i spotkali się na biesiadzie przy ognisku, mogą zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów.

Odmienną formę przyjmie Karawana Bożego Miłosierdzia. Już nie jak w ubiegłych latach na wozie zaprzężonym w konie czy na rowerach, lecz pieszo grupa uczestników karawany będzie szła drogami diecezji, kierując się modlitewnym rozeznaniem, dokąd należy się udać, by w osobistym spotkaniu z mieszkańcami rozmawiać o Bogu i modlić się za napotkanych ludzi. Taka piesza karawana wyruszy latem dwukrotnie: od 9 do 19 lipca oraz od 8 do 18 sierpnia.

Dodatkowo ewangelizatorzy pojawią się też na koszalińskich osiedlach, by śpiewać i głosić Boże orędzie.

Ekipa ewangelizatorów to Bracia i Siostry Miłosiernego Pana oraz wolontariusze. Łącznie liczy ok. 30 osób. Zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych, z diecezji i innych regionów kraju. Wymogiem jest przedstawienie świadectwa duszpasterskiego od swojego proboszcza. Mile widziani są także księża, zakonnicy i zakonnice.

Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są telefonicznie pod nr 734 211 199 lub mailowo ewangelizacja777@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..