Nowy numer 38/2023 Archiwum

Teatr, wąskotorówka i inne atrakcje dla najmłodszych obcokrajowców

Dzień Dziecka najmłodsi obcokrajowcy świętują w teatrze, na wycieczce i pikniku. To inicjatywa Centrum Wsparcia Integracji Caritas.

Centrum Wsparcia Integracji Caritas w Koszalinie zaprosiło 1 czerwca swoich podopiecznych – dzieci obcokrajowców, głównie z rodzin ukraińskich – na przedstawienie „Królewna Dobromiła” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.

Dalsza część świętowania odbędzie się 5 czerwca w plenerze pod Koszalinem. Tego dnia najpierw Centrum zaprasza dzieci na wycieczkę kolejką wąskotorową malowniczą trasą z Koszalina do Rosnowa, gdzie wraz z Sołectwem Rosnowo przygotowało plenerowy Festyn Rodzinny. Przy przystani nad brzegiem Jeziora Rosnowskiego na uczestników integracyjnej imprezy czekać będą animatorzy zabaw, gier i quizów. Odbędzie się też konkurs z nagrodami, w którym przewidziane są liczne niespodzianki oraz rower jako nagroda główna.

Ponadto w tym tygodniu w koszalińskiej katedrze prezentowana jest wystawa prac dzieci ukraińskich i białoruskich będących pod opieką Centrum Wsparcia Integracji. To prace nagrodzone w wielkanocnym konkursie, prezentujące polskie tradycje i nazewnictwo świąteczne.

Natomiast 4 czerwca w cerkwi greckokatolickiej w Koszalinie odbędzie się Dzień Dziecka dla dzieci ukraińskich. W programie przewidziane są śpiew, tańce, zabawy, warsztaty. Organizatorem festynu jest Majsternia, Związek Ukraińców, Caritas, PKO S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast