Koszalińsko-Kołobrzeski

Kibicuj dla pokoju

Towarzyski mecz piłki nożnej Polska - Ukraina odbędzie w piątek na orliku. Polscy i ukraińscy młodzi piłkarze zapraszają do kibicowania.

Będzie to drugi mecz z cyklu "Gramy o pokój" pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy. Pierwszy odbył się 11 lutego na hali sportowej II LO w Koszalinie z wynikiem 6:2 dla Ukrainy.  W lutowym meczu zmagali się ze sobą młodzi koszalinianie z klubu KKPN "Bałtyk Koszalin" i uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 – Ukraińcy wsparci przez Polaków. Tym razem do rozgrywki staną tylko uczniowie szkoły podzieleni na drużyny narodowe.

Mecz odbędzie się w piątek 10 czerwca o godz. 18 na boisku orlik znajdującym się na ul. Holenderskiej 33-37 w Koszalinie (os. Unii Europejskiej). Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

– Nadal podtrzymujemy ideę gry o pokój, chcemy inicjować różne wydarzenia, których celem jest integracja coraz większej grupy Ukraińców w naszej diecezji z Polakami – mówi Grzegorz Czerpak z Centrum Wsparcia Integracji Caritas. – Czekamy na kibiców tej rozgrywki, a dla najmłodszych uczestników – sportowców i kibiców przygotowaliśmy nasze "Pudełka szczęścia" pełne słodyczy. A na piknik przy ognisku zapraszamy wszystkich uczestników.

W tym celu chętni do udziału w sportowej imprezie proszeni są o telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa pod nr tel. 539-677-733.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..