Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zrozumieć, kim jest Matka i Wychowawczyni z Szensztatu

W Koszalinie odbyły się rekolekcje kręgów apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej.

Weekendowe rekolekcje zgromadziły 17–19 czerwca w koszalińskim CEF 22 osoby z 8 parafii. To trzecie rekolekcje tego środowiska, kolejne odbędą się we wrześniu. Celem spotkania było pogłębienie zrozumienia posłannictwa Matki Bożej z sanktuarium szensztackiego, słynącej jako Matka i Wychowawczyni.

– Podejmując przymierze z Matką Bożą, mówimy: nic bez Maryi, ale też Maryja mówi: nic bez was – wyjaśnia s. Celina Junik ISSM, propagatorka tego apostolatu. – Obiecujemy Maryi, że oddamy Jej nasze życie, pracę, codzienność, czyniąc z tego wszystkiego dar dla Niej. W zamian za to Ona z tego sanktuarium dokonuje to, co zlecił Jej Bóg: religijną i moralną odnowę świata.

Uczestnicy rekolekcji spędzili sobotnie popołudnie w sanktuarium na Górze Chełmskiej – na modlitwie, medytacji oraz rekreacji przy kawie w gościńcu. Ważnym podsumowaniem spotkania były niedzielne świadectwa apostołów Pielgrzymującej Matki Bożej z działania w swoich środowiskach oraz dotyczące ich włączenia się w obchody jubileuszu 50-lecia diecezji. Kręgi z poszczególnych parafii dzieliły się podjętymi wspólnie inicjatywami, jak zamawianie comiesięcznych Mszy św. w intencji diecezji, ofiarowywanie za diecezję swoich cierpień, modlitwy różańcowej, uczestnictwa we Mszy św., dziękczynnej adoracji.

Kolejnym wkładem kręgów w jubileusz jest wysiłek, by jak najliczniej wziąć udział w jego czerwcowych uroczystych obchodach oraz we wrześniowej diecezjalnej pielgrzymce.

Obecnie w diecezji funkcjonuje w 85 parafiach ponad 400 kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast