Nowy numer 26/2022 Archiwum

Cudzoziemcy zdali celująco

W sobotniej szkółce języka polskiego dla dzieci cudzoziemców odbyło się zakończenie roku szkolnego.

Najmłodsi podopieczni Centrum Wsparcia Integracji Caritas zakończyli 20 czerwca rok nauki w sobotniej szkółce. Dzieci cudzoziemców mieszkających w Koszalinie i okolicach pobierały lekcje języka polskiego w pomieszczeniach parafialnych kościoła św. Wojciecha w Koszalinie.

Skorzystało z nich pod okiem Elżbiety Kozak 30 dzieci z Ukrainy i Białorusi. – W trakcie roku szkolnego uczniowie zmieniali się dość często, zwłaszcza w drugim półroczu, kiedy to do Koszalina przybywali uchodźcy wojenni, dla których to był tymczasowy postój w poszukiwaniu swojego bezpiecznego miejsca z dala od wojennej zawieruchy – mówi Lidia Kozińska z Centrum Wsparcia Integracji.

Przeprowadzony na koniec krótki test sprawdzający znajomość języka polskiego wszyscy uczniowie zdali celująco.

– Niezmiernie cieszą nas doniesienia, że nasze dwie uczennice otrzymają w polskiej szkole podstawowej bardzo dobre oceny z języka polskiego. Utwierdza nas to w przekonaniu, że warto jest wspierać w nauce dzieci, a język polski nie będzie im wtedy straszny – dodaje L. Kozińska.

Uczestnicy zajęć otrzymali za zaangażowanie i udział w lekcjach dyplom oraz "pudełko szczęścia", ze słodyczami i maskotką wewnątrz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama