Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jubileuszowa pamiątka z przesłaniem

Zwykle to urodzinowi goście przynoszą prezenty. Tym razem będzie inaczej. Na przybywających do amfiteatru na jubileusz 50-lecia diecezji czekać będzie niespodzianka.

Przygotowały ją wspólnie koszalińska Wspólnota św. Pawła działająca w Szkole Nowej Ewangelizacji i Fundacja SMS z Nieba. To 4 tysiące książek opatrzonych pamiątkowym logo, które otrzymają przybywający na sobotnie świętowanie.

Książka to efekt pisarskiej współpracy braci Jarosiewiczów, księży Rafała i Piotra. Obydwaj mają na swoim koncie kilka pozycji książkowych, tym razem postanowili to, co napiszą wydać wspólnie. Publikacja, pod intrygującym tytułem „7”, dopiero co ukazała się na rynku.

Siedem, ale nie grzechów głównych, sakramentów czy darów Ducha Świętego, tylko…

Jubileuszowa pamiątka z przesłaniem   Książki, choć bez jubileuszowego logo, są również dostępne w księgarniach. Anna Kietla

- Siedem minut dziennie dla Pana Boga. Tylko tyle. To jedynie pół procenta doby. A może zaskakująco owocować - wyjaśnia ks. Rafał Jaroszewicz, współautor książki i szef Fundacji SMS z Nieba i SNE.

Jubileusz to dobra okazja, żeby kolejny raz zaprosić do przyjaźni z Bogiem.

- To książka o doświadczeniu Pana Boga, o tym, jak Pan wkracza w życie człowieka. Zebraliśmy z bratem nasze doświadczenia, także po to, żeby podpowiedzieć, jak się otwierać na Boże prowadzenie, na Jego dary, i jak wzrastać duchowo w przyjaźni z Nim - dodaje koszaliński duszpasterz.

Pierwsza odsłona jubileuszowego świętowania już jutro, 25 czerwca. Dla tych, dla których zabrakło wejściówek do koszalińskiego amfiteatru, zainstalowany będzie telebim. Wydarzenie transmitowane będzie również przez Telewizję Internetową Dobre Media. 

Program uroczystości:

godz. 10 - przyjazd, zawiązanie wspólnoty

godz. 10.30 - konferencja ks. dr hab. Wojciecha Węgrzyniaka

godz. 11.30 - przygotowanie do Eucharystii

godz. 12.00 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio

godz. 14.30 - koncert uwielbienia (Poldek Twardowski z zespołem)

godz. 17.00 - zakończenie 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast