Nowy numer 38/2023 Archiwum

Koncert, żeby więcej zdziałać

Koszalińska Fundacja "Zdążyć z Miłością" umie zamienić dobrą muzykę na dobre dzieła. Gwiazdą tegorocznego koncertu charytatywnego będzie Andrzej Piaseczny.

Można już - od dzisiaj - zaopatrzyć się w bilet na muzyczne wydarzenie przygotowywane przez koszalińską fundację spieszącą z pomocą kobietom i dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku ich podopieczni to również uchodźcy z Ukrainy. Także na ich rzecz 5 listopada w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Andrzej Piaseczny.

Znana nie tylko koszalinianom Fundacja „Zdążyć z Miłością” realizuje wiele projektów skierowanych przede wszystkim do kobiet z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Od 2015 r. prowadzi dwa mieszkania chronione, których mieszkanki wspierane są pomocą specjalistów, a od grudnia ubiegłego roku również trzy mieszkania wspomagane, w których obecnie mieszkają trzy kobiety i czworo dzieci.

- W naszych mieszkaniach chronionych zajęte są wszystkie pokoje. Obejmujemy opieką obecnie 7 mam i 13 dzieci. Gdybyśmy dysponowali jeszcze 10 pokojami, też byłyby one zajęte, tak duże jest zainteresowanie tego typu formą pomocy. Nasi podopieczni to również dzieci niepełnosprawne, wymagające leczenia czy rehabilitacji. Do naszych mieszkań przyjęliśmy też uchodźców z Ukrainy. Obecnie to 4 mamy i 9 dzieci. Pomagamy też około 30 ubogim rodzinom z Koszalina poprzez zakup żywności, środków czystości, doposażenia mieszkań - wylicza Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes zarządu Fundacji.

Koncert, żeby więcej zdziałać   Bilety-cegiełki już są do kupienia. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Opieka fundacji to nie tylko rozwiązywanie doraźnych problemów kobiet, ale przede wszystkim długofalowa pomoc w stawaniu ich podopiecznych na własnych nogach.

- Ten rodzaj świadczonej pomocy nie uzależnia. Główną ideą jest sprawienie, że w dłuższym procesie osoby korzystające z pomocy usamodzielnią się i umieją poradzić sobie z codziennymi problemami - mówi Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina, patronka społeczna mieszkań chronionych, która wspiera Fundację w pozyskiwaniu funduszy.

- Gdyby nie państwo, darczyńcy, sponsorzy, nie moglibyśmy nieść tej pomocy. Stąd też ten koncert i nasze gorące zaproszenie, żebyście przyszli na koncert, posłuchali dobrej muzyki i przez zakup biletów-cegiełek wsparli nasze działania - zaprasza M. Kaweńska-Ślęzak.

Bilety na listopadowy koncert w cenie 150 i 120 zł można od dzisiaj nabyć w kasie Filharmonii lub w biurze Fundacji przy ul. Niepodległości 7 w Koszalinie.

Nasza redakcja jest patronem medialnym wydarzenia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast