Nowy numer 21/2024 Archiwum

Dzień Kultury dla Góry po raz piąty

Warto zarezerwować sobie tę lipcową niedzielę. Kustoszki sanktuarium szensztackiego zapraszają wszystkich kochających kulturę i Górę Chełmską.

Jest to przede wszystkim dzień promocji lokalnych talentów: muzycznych, plastycznych, rękodzielniczych i gastronomicznych.10 lipca muzyka, talenty i dobra zabawa będą zachęcać do wsparcia finansowego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego.

- Oczywiście zbieramy fundusze na dalsze prace budowlane, ale docelowo to wydarzenie ma służyć promocji kultury regionu, miasta, historii, a przede wszystkim utalentowanych mieszkańców. Chcemy wydobywać skarby poukrywane po miejskich blokach czy wsiach, które potrafią grać, śpiewać, ale też tworzyć piękne rzeczy. Wiele z tych talentów pomaga nam teraz w budowaniu Centrum - mówi s. Eligia Paliwsz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Zaprezentują się zespoły tańca Astra i Gracja z Koszalina oraz młodzi artyści z Centrum Kultury 105. Będzie też wystawa akwareli prof. Ryszarda Dąbrowskiego. Część tych bajkowych obrazów będzie można kupić. Oczywiście nie zabraknie loterii „Buduj z nami”, w której można wygrać wiele oryginalnych i cennych nagród, ręcznie wykonanych cudeniek, a także licytacji mega owieczki - jedynej czarnej w tworzonym przez cały rok na Górze Chełmskiej kolorowym stadzie dzierganych przytulanek. Będzie smacznie i wesoło, bo siostry przygotowują mnóstwo zabaw i zajęć dla dzieci.

V Dzień Kultury dla Góry odbędzie się 10 lipca (w niedzielę) na Górze Chełmskiej. Rozpocznie się Mszą św. w południe, której przewodniczyć będzie bp Zbigniew Zieliński.

Równolegle w internecie prowadzone są licytacje obrazów. Najbliższa okazja do nabycia dzieł malarskich, a zarazem wsparcia budowy nadarzy się 5 lipca. Od piątku o godz. 19 do wtorku o godz. 20 będzie można podbijać kwoty za oferowane obrazy w komentarzach pod postami na facebookowym profilu sióstr. Na kolejne cztery etapy licytacji siostry zapraszają bezpośrednio po Dniu Kultury dla Góry: od 15 do 19 lipca, od 22 do 26 lipca, od 29 lipca do 2 sierpnia i od 5 do 9 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy