Nowy numer 47/2022 Archiwum

Festiwalowa modlitwa

Warszawski Mały Squad porwał publiczność nie tylko do wspólnego śpiewania, ale również do uwielbiania Boga. W Dźwirzynie odbył się pierwszy z koncertów letniego festiwalu.

Po raz trzeci kościół pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych stał się sceną dla Dźwirzyńskiego Letniego Festiwalu Piosenki Religijnej. Jak podkreśla festiwalowa publiczność, która zapełniła ławki nadmorskiej świątyni do ostatniego miejsca, to wydarzenie wykraczające poza ramy przeżycia muzycznego.

– Prowadzący tego typu wydarzenia zawsze pytają publiczność: „Jak się bawicie?”. Więc ja zapytam: „Jak się modlicie?” – witał przybyłych na koncert ks. Marek Żejmo, proboszcz dźwirzyńskiej wspólnoty, który – żeby tradycji i nazwie festiwalu stało się zadość – otworzył pierwszy z zaplanowanych na to lato koncertów… na bosaka. Festiwal „Stopami po wodzie” to cztery czwartkowe wieczory i cztery wyjątkowe koncerty, na które zapraszają dźwirzyńska parafia i kołobrzeskie Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna. – Chcieliśmy zaproponować przyjeżdżającym z całej Polski coś, co jest dobre, piękne, a zarazem jest narzędziem ewangelizacyjnym. Dla wielu to pierwsza okazja, żeby zetknąć się z taką formą ewangelizacji. Takiej muzyki też raczej nie usłyszą w telewizji, więc tu można przekonać się, że jest ona wartościowa, że tworzą ją świetni artyści – wyjaśnia ks. Żejmo. Otwierający festiwal zespół Mały Squad poderwał publiczność do wspólnego uwielbienia śpiewem. Bo festiwal to również zaproszenie do rozmowy z Bogiem. – Każdy z tych koncertów to także modlitwa w nieco innej, ale niezmiernie chwytającej za serce formie – podkreśla dźwirzyński proboszcz. Festiwalowe koncerty odbędą się jeszcze 21 i 28 lipca. Wystąpią na nich Anna Kurdybacha z Poznania i białogardzki zespół Dla Jasności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy