GN 39/2022 Archiwum

Triduum z ojcem Pio

Doroczne świętowanie wspomnienia świętego stygmatyka z Pietrelciny zebrało mieszkańców Koszalina na naukach, modlitwie i agapie.

Triduum z o. Pio trwało od 20 do 23 września w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Na zaproszenie Grupy Modlitwy św. o. Pio nauki rekolekcyjne wygłosił o. Piotr Kwiatek OMFCap. W programie czterech spotkań znalazły się także Eucharystia, Litania do św. o. Pio, Różaniec, Droga Krzyżowa, adoracja, a w dniu wspomnienia świętego - uczczenie jego relikwii. Nie zabrakło świątecznej agapy.

Jednym z kluczowych tematów triduum podjętym przez rekolekcjonistę było przebaczenie. - Przebaczenie jest zwieńczeniem całego dzieła Chrystusa i ono może najbardziej manifestować obecność Boga w świecie, podobnie jak o. Pio manifestował obecność Boga przez swoje stygmaty - mówił o. Kwiatek. - Widział to cały świat, ludzie ciągnęli do o. Pio z daleka, by szukać u niego porady, wyspowiadać się. Także my możemy dzisiaj głosić światu Chrystusa przez przebaczenie.

Jolanta Piec, animatorka Grupy Modlitwy św. o. Pio, jest przekonana, że rekolekcje przybliżyły uczestnikom nie tylko sylwetkę świętego z Pietrelciny, ale też pomogły lepiej poznać samych siebie. - Rekolekcjonista poruszył temat wdzięczności i przebaczenia, podpowiadał, jak rozpoznawać błogosławieństwo Boże w życiu, proponował stawianie sobie pytania o wiarę, zachęcał do dążenia do świętości, a w końcu pokazał, w jaki sposób modlitwa psalmami może nam pomóc poznać samych siebie - powiedziała animatorka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy