Nowy numer 49/2022 Archiwum

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku

Rozpoczęły się koncertem chóru Exordium. W ciągu miesiąca zaprezentują jeszcze film o ks. Janie Kaczkowskim i wystawę poświęconą szczecineckiemu kapłanowi.

Po raz 11. szczecinecki oddział Civitas Christiana otworzył Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku. Tegoroczne spotkania z kulturą o wartościach chrześcijańskich przebiegają pod hasłem: "Kościół w drodze".

Wydarzenie rozpoczęło się 25 września w kościele pw. Narodzenia NMP koncertem z okazji 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Repertuar pod wspólnym tytułem "Laudate omnes gentes" wykonał chór kameralny Exordium pod dyrekcją Karola Wojtowicza.

Z początkiem października rusza projekcja filmu "Johnny" o ks. Kaczkowskim. Na cykl seansów Civitas Christiana zaprasza do kina Wolność 14, 16, 17, 18 i 20 października. Film w reżyserii Daniela Jaroszka opowiada o historii niezwykle charyzmatycznego księdza, bioetyka i założyciela puckiego hospicjum - Jana Kaczkowskiego (1977-2016). To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ukazana z perspektywy podopiecznego ks. Kaczkowskiego.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Szczecinku wystawa pt. "Stulecie urodzin ks. Jana Lisa (1922-2022)". Wystawie będzie towarzyszyć wykład dr. Leszka Laskowskiego "Od obozu koncentracyjnego do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kardynał nominat Ignacy Jeż (1914-2007)". Wydarzenie rozpocznie się 20 października o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy