Nowy numer 49/2022 Archiwum

Szansa dla osób uzależnionych

W Koszalinie wznowiono kolokwia wspólnoty terapeutycznej Cenacolo.

Przerwę w spotkaniach dla młodych narkomanów i alkoholików oraz ich rodziców spowodowała pandemia. Obecnie na plebanii parafii katedralnej ruszyły cotygodniowe kolokwia. Spotkania odbywają się na plebanii przy ul. Chrobrego 7 w każdą sobotę o godz. 10. Stanowią one część trybu przygotowawczego do dołączenia do wspólnoty Cenacolo i skierowane są do całych rodzin - rodziców i ich synów.

- Matka Elwira zauważyła, że uzdrowienia potrzebują całe rodziny, dlatego na spotkania przygotowujące do wejścia młodych ludzi do wspólnoty zapraszamy także ich bliskich - mówi Beata Badurska, mama mężczyzny, który przeszedł przez wspólnotę Cenacolo, i która obecnie wspiera rodziny rozpoczynające terapię.

Kolokwia odbywają się równocześnie w dwóch salkach - w jednej zbierają się rodzice chłopców, którym potrzebna jest terapia, w drugiej spotkania odbywają oni sami z chłopcami ze wspólnoty Cenacolo. Ich rozmowa służy poznaniu zasad panujących w domu w Giezkowie i metod terapii. Po jednym lub kilku spotkaniach można być zaproszonym na dni robocze w domu. Oznacza to pobyt pod jego dachem od rana do wieczora i towarzyszenie wspólnocie w kolejnych punktach dnia, pracy, odpoczynku.

Kolokwia odbywają się co tydzień w dwóch miejscach w Polsce - w Koszalinie (dla północnej części Polski) i w Tychach (dla południowej). Więcej informacji można uzyskać u B. Badurskiej pod nr.: 661 345 710.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy