Nowy numer 08/2024 Archiwum

Feniks dla kołobrzeskiego stowarzyszenia

Wśród tegorocznych laureatów nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich są społecznicy z Kołobrzegu.

Przyznawane od ćwierć wieku w kilkunastu kategoriach nagrody i wyróżnienia mają promować i wyróżnić wartościowe publikacje, które traktują o katolicyzmie lub przez swoją wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie.

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich honoruje również specjalną nagrodą osoby i instytucje, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach i na innych płaszczyznach.

W gronie tegorocznych laureatów Małego Feniksa są "Rycerz Niepokalanej", najstarszy katolicki tytuł prasowy w Polsce, który w tym roku obchodził 100. rocznicę ukazania się pierwszego numeru, akademicka telewizja internetowa Panda TV, funkcjonująca w ramach działań realizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Festiwal "Chrześcijańskie Granie" oraz Katolicka Inicjatywa Kulturalna z Kołobrzegu.

- Ta nagroda jest  niespodziewanym, wielkim zaszczytem. Odbieramy ją jako dostrzeżenie i uznanie naszej działalności, która przez ostatnie 15 lat zaowocowała wieloma projektami kulturalnymi w przestrzeni lokalnej i ogólnopolskiej, że wspomnę chociażby o Herbertiadzie czy Pamiątkach Gintrowskiego. Ale ta nagroda jest dla nas wszystkich, działających w stowarzyszeniu, również zobowiązaniem do dalszego krzewienia kultury chrześcijańskiej i patriotycznej - mówi Katarzyna Pechman, która odebrała dziś wieczór statuetkę w katedrze polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie.

Świętująca w tym roku 15-lecie istnienia Katolicka Inicjatywa Kulturalna ma na swoim koncie organizację ponad 100 przedsięwzięć, również o zasięgu ogólnopolskim, które trwale wpisały się w zachodniopomorski pejzaż kulturalny, jak: Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada", Dni Rotmistrza Pileckiego, misteria papieskie w rocznicę wyboru i śmierci św. Jana Pawła II czy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Dzięki współpracy z Diecezjalną Telewizją Internetową "Dobre Media" od roku realizowany jest projekt pod nazwą Kołobrzeski Areopag Wiary, obejmujący cykl debat o Kościele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy