Nowy numer 48/2023 Archiwum

Błogosławieństwo i opaski odblaskowe

Rycerze Kolumba zaprosili koszalinian w swoje szeregi. Mężczyźni otrzymali specjalne błogosławieństwo, a wszyscy - opaski odblaskowe.

Działająca w parafii św. Wojciecha w Koszalinie grupa Rycerzy Kolumba zaprosiła mężczyzn do przyłączenia się do tego świeckiego zakonu zajmującego się działaniami na rzecz Kościoła i akcjami charytatywnymi.

- Zapraszamy do naszej wspólnoty dorosłych mężczyzn, którym nie jest obojętny los rodziny, parafii, ojczyzny i którzy cenią wartość życia ludzkiego, co więcej, chcą wspierać młode pokolenie w rozwoju na rzecz potrzebujących, jednym słowem: dawać świadectwo wiary katolickiej - mówi Bartosz Ilecki, rycerz Kolumba z 10-letnim stażem. Jak przekonuje, wstąpienie do środowiska jest szansą rozwoju osobistego, odkrycia własnych talentów w gronie zaangażowanych w Kościele mężczyzn.

Aktem umacniającym mężczyzn w ich powołaniu było błogosławieństwo udzielone im przez kapłanów 2 października, po zakończeniu każdej z niedzielnych Mszy św. Nadto wszyscy parafianie otrzymali opaski odblaskowe. - Jednym z filarów działalności Rycerzy Kolumba jest miłosierdzie. Odczytujemy to m.in. jako troskę o drugiego człowieka, dzisiaj wyrazem tego jest opaska zwiększająca bezpieczeństwo pieszych na drodze, co ma  znaczenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym - dodaje B. Ilecki.

Najbliższe spotkanie organizacyjne Rycerzy Kolumba odbędzie się w domu parafialnym 5 października (środa) o godz. 18.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy