Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zdrowy spacer na kremówkę. Słupski pomysł na Dzień Papieski

Do aktywnego świętowania rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową zapraszają Rycerze Kolumba.

W niedzielę 16 października panowie zapraszają na „Zdrowy spacer na kremówkę”. To ich pomysł na to, by Dzień Papieski spędzić aktywnie i - co najważniejsze - razem.

- Szukaliśmy pomysłu na upamiętnienie rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża, a zarazem sposobu na integrację wspólnoty. A ponieważ nasz święty papież sam lubił aktywny wypoczynek, to podsunęło nam pomysł, żeby właśnie tak spędzić Dzień Papieski. No i spacer pozwoli nam bezkarnie zjeść słynną kremówkę - przyznaje Grzegorz Mikołajczyk, stojący na czele Rycerzy Kolumba z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku, którzy przygotowują wydarzenie.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych. Ci, którzy będą czuli się na siłach, pójdą żółtym szlakiem Doliny Słupi na pięciokilometrowy spacer. Dla seniorów organizatorzy przewidują możliwość podwiezienia niemal do samego celu wyprawy. A jest nim miejsce nad potokiem, gdzie zostanie zainstalowana i pobłogosławiona drewniana kapliczka.

Zdrowy spacer na kremówkę. Słupski pomysł na Dzień Papieski   Materiały organizatora

Na miejscu na uczestników czekać będzie muzyczna niespodzianka oraz kremówki, które będzie można nabyć. Przydadzą się zabrane ze sobą maty do siedzenia oraz termosy z kawą lub herbatą.

Wyjście spod kościoła NSJ w niedzielę 16 października ok. godz. 12, po Mszy św. Ze względów organizacyjnych związanych m.in. z transportem dla osób starszych, przygotowujący wydarzenie proszą o zgłoszenie chęci udziału w spacerze. Można to zrobić w zakrystii, mailowo lub przez fanpage parafii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy