Nowy numer 48/2023 Archiwum

Muzyka na ratunek

Trwa remont zabytkowych organów w Połczynie-Zdroju. Nie słabnie też zapał organizatorów charytatywnych koncertów na ten cel. Na ten weekend przygotowali trzy okazje do spotkania z piękną muzyką.

Szykuje się dwudniowa, wielka gratka dla melomanów i kolejna okazja, by wesprzeć finansowo ogromne przedsięwzięcie ratowania zabytkowego instrumentu. 

Jesiennym gościem Stowarzyszenie na rzecz Organów Barnima Grüneberga w Połczynie-Zdroju, które od marca zaprasza na charytatywne koncerty, będzie zespół Silver Brass z Opola.

Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy Szymona Klimańskiego. Początkowo tworzyło go trzech instrumentalistów, jednak zamysłem założycieli było stworzenie kwintetu.

Ich repertuar stanowią głównie klasyczne dzieła wielkich kompozytorów, jednak artyści nie boją się wyzwań i w ich wykonaniu możemy nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć ciekawe widowiska, które w sposób żartobliwy wiążą muzykę poważną z rozrywkową.

Opolskich instrumentalistów będzie można w ten weekend usłyszeć w Połczynie-Zdroju i w Barwicach.

Muzyka na ratunek   Materiały organizatora

W sobotę 8 października o godz. 19 wystąpią w połczyńskim kościele Mariackim z koncertem głównym "Barok po Opolsku". Blaszany kwintet będzie można usłyszeć tu także w niedzielne przedpołudnie o godz. 11, zaś wieczorem o godz. 17 w kościele św. Stefana w Barwicach.

Nasza redakcja patronuje charytatywnym koncertom organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Organów Barnima Grüneberga w Połczynie-Zdroju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy