Koszalińsko-Kołobrzeski

40 "alphowiczów" w Wałczu

Tyle osób bierze udział w 9. edycji ewangelizacyjnego Kursu Alpha.

U kapucynów w Wałczu po raz kolejny ruszył Kurs Alpha dla dorosłych. Bierze w nim udział 40 osób z Wałcza, Tuczna i Drawska Pomorskiego. Pierwsze spotkanie odbyło się 5 października w domu duszpasterskim parafii pw. św. Antoniego.

– Kurs Alpha prowadzimy od 9 lat, a jego absolwentów możemy liczyć już w setkach – mówi br. Waldemar Korba OFMCap., proboszcz parafii pw. św. Antoniego, który wraz z br. Maciejem towarzyszy kursowym zajęciom.

To właśnie z absolwentów poprzednich edycji – w tym członków Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła i Grupy Biblijnej – składa się zespół prowadzący obecny kurs.

– To osoby, które uczestniczyły we wcześniejszych edycjach, a teraz kontynuują swoją duchową drogę we wspólnotach parafialnych – mówi proboszcz. Jak zapewnia, pierwsze z jedenastu spotkań już przyniosło zarówno gościom jak i gospodarzom wiele radości.

40 "alphowiczów" w Wałczu   Podczas spotkania uczestnicy poprzednich kursów dzielili się swoim doświadczeniem. Janusz Krzysztoporski

– Pięknym owocem tych spotkań ewangelizacyjnych jest zawsze niezwykła przemiana duchowa, która dokonuje się w życiu wielu osób i ich gorące pragnienie wykorzystania swoich darów i talentów w posłudze na kolejnych kursach i w parafiach – podsumowuje br. Waldemar. – Aż się boję myśleć, co będzie po wyjeździe z grupą na weekend Alpha do Górki Klasztornej w listopadzie. Duch Święty to wie.

W parafii św. Antoniego odbędzie się w tym roku ponadto Kurs Alpha dla małżeństw, a także Alpha dla młodych – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzieżowa edycja zakłada współpracę z rodzicami, którzy uczestniczyli wcześniej w kursie dla dorosłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..