Koszalińsko-Kołobrzeski

Bale Wszystkich Świętych

Bal wszystkich świętych, plejada świętych, parada ulicami, bal u Króla - pod takimi nazwami kryją się inicjatywy dla najmłodszych promujące uroczystość Wszystkich Świętych.

W diecezji w niektórych parafiach odbędą się zabawy dla dzieci pod ogólnym tytułem "Bale wszystkich świętych". Oto propozycje:

28 października (piątek):

Biała, parafia pw. Wszystkich Świętych. „Plejada Świętych” odbędzie się w kościele w Białej o godz. 16. Dzieci mogą się przebrać za świętego – chłopcy za chłopca lub mężczyznę, dziewczynki za dziewczynkę lub kobietę. Oceniany będzie strój i atrybut świętego, po którym go można rozpoznać, a także jego krótka historia lub legenda. Po zakończeniu konkursu odbędzie się Parada Świętych ulicami Białej, a po niej Bal Wszystkich Świętych w szkole podstawowej.

Sławno – kościół Mariacki. O godz. 16.30 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci przebranych za świętych, aniołów lub patronów chrztu. Parafia zaprasza również do udziału w konkursie na wykonanie różańca (różańce należy składać w zakrystii do piątku). Rozwiązanie konkursu w niedzielę.

30 października (niedziela)

Połczyn Zdrój, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 15 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, po którym ulicami miasta przejdzie barwny korowód dzieci przebranych za aniołów i świętych. Następnie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Zabawę poprowadzi DJ Przemo.

31 października (poniedziałek)

Biesiekierz, parafia pw. Chrystusa Króla. Na Bal u Króla zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza dzieci przebrane za aniołów i świętych. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 17 w kościele parafialnym w Biesiekierzu. Następnie uczestnicy przejdą korowodem na halę sportową przy Szkole Podstawowej, gdzie przy muzyce, grach i konkursach będą się bawić do 20.30.

Kołobrzeg, parafia pw. Św. Michała Archanioła. Mszą św. sprawowaną o godz. 17 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych. Zapisy u katechetki lub proboszcza do czwartku włącznie. Wcześniej tj. o 16.30 dzieci są zaproszone na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

Koszalin, parafia pw. Podwyższenia Krzyża (franciszkanie). Na Bal Wszystkich Świętych zaproszone są dzieci przebrane za świętych i błogosławionych wraz z rodzinami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 nabożeństwem w kościele, a po nim odbędzie się przejście w procesji ze świecami wokół kościoła do sali kolumnowej w domu parafialnym. Przewidywane zakończenie balu o godz. 20.

Piła, parafia pw. Św. Antoniego z Padwy (kapucyni). O godz. 17 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych – dla dzieci ze szkół podstawowych. Bal organizowany jest przez oazę, w Domu Duszpasterskim. Na bal należy przyjść w stroju świętego lub w biało-niebieskim ubraniu. Dzieci proszone są o przygotowanie informacji na temat jakiegoś świętego.

Piła parafia pw. Św. Józefa. O godz. 18 rozpocznie się noc świętych przygotowująca duchowo do uroczystości Wszystkich Świętych. Najpierw w obecności relikwii świętych zostanie odprawiona Msza św. i Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Na to nabożeństwo zaproszona jest szczególnie młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Słupsk, parafia pw. Św. Faustyny. O godz. 18.45 rozpocznie się noc świętych przygotowująca do uroczystości Wszystkich Świętych. W związku z zabawą 27 października odbędzie się próba i przymiarki strojów świętych dla dzieci.

Ustka, parafia pw. Najświętszego Zbawiciela. Bal Wszystkich Świętych odbędzie się o godz. 16 w salce parafialnej. Przewidziane są gry i zabawy dla najmłodszych. Zapisy w zakrystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..