Nowy Numer 16/2024 Archiwum

O której na cmentarz?

Podajemy godziny nabożeństw na cmentarzach, które odbędą się w uroczystość Wszystkich Świętych w głównych miejscowościach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Barwice. Msza św. o godz. 11 w kaplicy cmentarnej. Po Eucharystii procesja z modlitwami za zmarłych przy pięciu stacjach na cmentarzu.

Białogard. Msze św. na białogardzkich cmentarzach przy ul. Połczyńskiej i na Pękaninie o godz. 12. Na cmentarzu przy ul. Szpitalnej tylko nabożeństwo za zmarłych.

Biały Bór. Msza św. w kościele o godz. 12 oraz o godz. 13 procesja na cmentarzu i modlitwa za zmarłych.

Bobolice. Uroczystości na cmentarzu rozpoczynają się modlitwą za zmarłych o godz. 14. Najpierw wyruszy procesja, a następnie odprawiona zostanie Msza św.

Borne Sulinowo. Główna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu ok. godz. 13.

Czaplinek. Msza św. na cmentarzu o godz. 12 przy kaplicy pogrzebowej.

Czarne. Msza św. o godz. 12. Po niej wyruszy procesja na cmentarz.

Darłowo. Msza św. o godz. 12 w kościele pw. św. Gertrudy. Po Eucharystii procesja ze stacjami modlitewnymi za zmarłych na cmentarzu.

Z kościoła Mariackiego po Mszy św. o godz. 12 wyruszy procesja na stary cmentarz przy ul. św. Gertrudy. Od głównej bramy (przy kaplicy) rozpocznie się wspólna procesja żałobna na cmentarzu w intencji zmarłych. Procesja na nowym cmentarzu przy ul. Chopina o godz. 10.30.

Drawsko Pomorskie. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.

Gościno. Msza św. na cmentarzu o 12.30. Po niej procesja i modlitwa za zmarłych.

Jastrowie. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

Kalisz Pomorski. Msza św. o godz. 11 w kaplicy na cmentarzu. Po Eucharystii procesja żałobna z modlitwami za zmarłych.

Karlino. O godz. 11.40 od wejścia głównego przejście procesyjne z modlitwą przy pięciu stacjach. Msza św. o godz. 12.

Kołobrzeg. Msza św. przed kaplicą cmentarną o godz. 12. Po Eucharystii procesja z modlitwą za zmarłych.

Koszalin. Na cmentarzu komunalnym modlitewna procesja rozpocznie się o godz. 13 od kaplicy, po niej Msza św., której przewodniczyć będzie bp Zbigniew Zieliński.

Krzyż Wielkopolski. O godz. 11.30 przy krzyżu na starym cmentarzu rozpocznie się procesja i modlitwy za zmarłych. Po procesji uroczysta Msza św. Po niej możliwość poświęcenia nagrobków. W Drawinach Msza św. o godz. 9, w Przeborowie - o godz. 9.15.

Miastko. Na cmentarzu modlitwa wypominkowa od godz. 9.30 do 10.50. O 11.00 rozpocznie się procesja, po której zostanie odprawiona Msza św. Na cmentarzu w Łodzierzy procesja i Msza o 13.00.

Mirosławiec. O godz. 11.30 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, gdzie o 12.00.zostanie odprawiona Msza św. Wcześniej, w poniedziałek (31 października) na cmentarzu komunalnym odbędzie się nabożeństwo Via Lucis, podczas którego wierni będą polecać Bożemu miłosierdziu bliskich zmarłych. Spotkanie przed bramą cmentarza o godz. 19. Należy zabrać lampion.

Piła. Na cmentarzu komunalnym o godz. 14 odbędzie się procesja żałobna alejami cmentarza, a po niej, ok. godz. 15 - Msza św. przy kaplicy.

Połczyn-Zdrój. O godz. 15 w kaplicy cmentarnej zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za dusze w czyśćcu cierpiące, a potem odprawiona będzie Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu.

Sławno. Msza św. na cmentarzu odbędzie się o godz. 16. Poprzedzi ją nabożeństwo wspominkowe.

Słupsk. Na nowym cmentarzu procesja za zmarłych odbędzie się o godz. 11.30, a Msza św. - o godz. 12. Natomiast po Mszy o godz. 11 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego wyruszy procesja na stary cmentarz, po której będzie odprawiona Msza na cmentarzu. Na obu cmentarzach będą zbierane ofiary na hospicjum.

Szczecinek. O godz. 13 procesja za zmarłych. Nie ma Mszy św. na cmentarzu. Od godz. 9 do 13 ks. Krzysztof Płuciennik, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki, z pomocą młodzieży prowadzić będzie modlitwę wypominkową. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie bursy.

Świdwin. Msza św. na nowym cmentarzu o godz. 11, procesja żałobna o 10.30, wypominki o 10.00. Na starym cmentarzu Msza św. o godz. 12.

Trzcianka. Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 10, natomiast na cmentarzu parafialnym - o godz. 14.

Tychowo. Msza św. na cmentarzu o godz. 12, zaś o godz. 10 - na cmentarzu w Kowalkach.

Ustka. O godz. 12 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po Eucharystii procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. W Zimowiskach Msza św. o godz. 10 i po niej procesja żałobna na cmentarz.

Wałcz. Na cmentarzu na w Chrząstkowie o godz. 11.30 modlitwa za zmarłych, a o 12.00 - Msza św. Na Dolnym Mieście: Msza św. o godz. 13 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a po niej (ok. 14.00) procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.

Złocieniec. Na cmentarzu Msza św. za zmarłych parafian o godz. 11.30. Wcześniej procesja do pięciu stacji i modlitwa za zmarłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy