Koszalińsko-Kołobrzeski

Dyspensa

Biskup Dajczak udzielił dyspensy diecezjanom i gościom diecezji. Mogą jeść mięso w piątek 11 listopada.

W piątek 11 listopada jako wspólnota narodowa będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie wolności przez Polskę po 123 latach zaborów. Ten dzień warto przeżyć w duchu dziękczynienia Bogu za ten wielki dar.
Tegoroczny 11 listopada przypada w piątek i jak wszystkie piątki całego roku jest dniem, który ma charakter pokutny. Chcąc podkreślić radość, jaką niesie ze sobą świętowanie Narodowego Święta Niepodległości, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. długiego weekendu, kierując się dobrem duchowym wiernych biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak udzielił wszystkim wiernym tej diecezji i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania 11 listopada 2022 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia - z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
Korzystających z dyspensy, biskup zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..