Nowy numer 48/2023 Archiwum

Strażacy z zimową pomocą dla seniorów

Przyjadą, odśnieżą, porąbią drewno, dostarczą zakupy - wystarczy jeden telefon i druhowie ochotnicy dotrą w najdalsze zakątki gminy Barwice.

Zima to niełatwy czas dla osób w podeszłym wieku, samotnych i schorowanych. W gminie Barwice mogą jednak liczyć na pomoc druhów z OSP. Przyjadą, odśnieżą, porąbią drewno, dostarczą zakupy – wystarczy jeden telefon i druhowie ochotnicy dotrą w najdalsze zakątki gminy. Będą tam, gdzie potrzeba ich pomocy nie tylko wtedy, kiedy się pali.

- Jesteśmy zawsze otwarci na ludzi. Bycie w straży to wieczna służba, a czasy są ciężkie i trzeba ludziom pomagać – wyjaśnia krótko Jarosław Skwarek, naczelnik barwickich ochotników.

Jak zapewnia niezależnie od pory, zawsze znajdzie się ktoś, kto podjedzie do seniora potrzebującego pomocy. A tych w gminie nie brakuje. O tym, jak bardzo potrzebują wsparcia w trudnych sytuacjach, druhowie przekonali się po wichurach, które niedawno przetoczyły się przez Pomorze.

- Niektóre miejscowości były wtedy bez prądu nawet przez dwa tygodnie. Staraliśmy się wszędzie dotrzeć z agregatem prądotwórczym, dostarczaliśmy latarki. Zapotrzebowanie było duże, ale daliśmy radę – zapewnia barwicki strażak-ochotnik.

Mieszkańcy gminy Barwice, którzy potrzebują zimowej pomocy druhów mogą kontaktować się pod numerami telefonów: 607997353 i 693921595.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy