Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pod hasłem: "Wspólnota stołu"

Z początkiem grudnia ruszają Adwentowe Czuwania Młodych. Na trasie tegorocznych spotkań zaplanowano 6 przystanków, podczas których młodym w przygotowaniach pomagać będą biskupi.

Co roku gromadzą na wspólnej modlitwie setki młodych diecezjan. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy zaproszą ich do Świdwina, Piły, Szczecinka, Słupska, Kołobrzegu i Koszalina. Tematem przewodnim będzie "Wspólnota stołu".

- Stołu, z którego Jezus daje nam siebie, i stołu, przy którym rodzi się wspólnota ludzi troszczących się o siebie nawzajem - wyjaśnia ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Jak zauważa, paradoksalnie w dobie narzędzi ułatwiających kontakt młodzi ludzie mają coraz głębsze poczucie izolacji, braku zainteresowania ich problemami. - Kiedy rozmawiam z nimi przy różnych okazjach - na rekolekcjach, w internecie - dostaję od nich przekaz, że nikt ich nie słucha. Dostają gotowe rady, listę nakazów i porad dotyczących postępowania, ale nie mają poczucia, że ktoś interesuje się konkretnie nimi, ich życiem. Bardziej niż mówienia do nich potrzebują bycia wysłuchanymi. To ten namysł, który przyświecał bp. Edwardowi. Na swoją skrzynkę mailową "Chcę was posłuchać" dostaje on mnóstwo informacji od młodych. To cały czas aktualne - mówi duszpasterz.

Pod hasłem: "Wspólnota stołu"   Plakat zapraszający na wydarzenie. Adwentowe Czuwania Młodych

Punktem wyjścia tegorocznych Adwentowych Czuwań Młodych jest spotkanie ze słuchającym Jezusem, celem zaś - odkrycie, że łatwiej żyć i wierzyć, mając obok siebie ludzi. Dlatego też organizatorzy przygotowali dla uczestników informatory o działających w diecezji wspólnotach młodzieżowych.

W modlitwie młodym pomagać będzie, jak co roku, diecezjalna Diakonia Muzyczna "Tyle Dobrego" pod wodzą ks. Arka Oslisloka.

Program:

  • 2.12 (piątek) godz. 19 - Świdwin (kościół pw. MB Nieustającej Pomocy)
  • 3.12 (sobota) godz. 19 - Piła (kościół pw. NMP Wspomożycielki)
  • 9.12 (piątek) godz. 19 - Szczecinek (kościół pw. Narodzenia NMP)
  • 10.12 (sobota) godz. 19 - Słupsk (kościół pw. NMP Królowej Różańca)
  • 16.12 (piątek) godz. 20 - Kołobrzeg (bazylika)
  • 17.12 (sobota) godz. 19 - Koszalin (kościół pw. Ducha Świętego)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy