Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Laboratorium synodalności

Jak rozumieć synodalność? Co ze wspólnotami po pandemii? Między innymi na takie pytania chcą szukać odpowiedzi organizatorzy spotkania w Koszalinie.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na nie liderów i przedstawicieli wspólnot, ruchów, grup i organizacji katolickich działających w Koszalinie.

- Wychodzimy z propozycją utworzenia platformy wymiany myśli i doświadczeń. Platformy, która tworzona byłaby nie przez jednostkę, a przez wszystkich, którzy widzą potrzebę jednoczenia się i wspólnej służby na rzecz Kościoła. Miejsca, które nie będzie próbą tworzenia nowej wspólnoty, a wspieraniem się i odkrywaniem piękna w różnorodności charyzmatów - wyjaśnia Mateusz Gawroński, dyrektor biura regionu szczecińsko-koszalińskiego Civitas Christiana.

Spotkanie, które ma zachęcić do podjęcia dyskusji, poprowadzą ks. Zbigniew Woźniak i ks. Remigiusz Szauer. Uczestnicy będą rozmawiać na temat sytuacji, w jakiej po pandemii i po zakończonym właśnie synodzie diecezjalnym znajduje się lokalny Kościół.

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia (piątek) o godz. 17 w siedzibie Civitas Christiana przy ul. bp. Domina 12/4 w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy