Nowy numer 21/2024 Archiwum

Biskup pobłogosławił kaplicę w pilskim hospicjum

Kaplica otrzymała wezwanie bł. Hanny Chrzanowskiej, beatyfikowanej w 2018 roku pielęgniarki. Mszy św. w hospicjum przewodniczył bp Edward Dajczak.

Budowa pilskiego hospicjum rozpoczęła się w roku 2018. Pierwsi pacjenci trafili do placówki rok później, w październiku. Hospicjum oferuje 30 miejsc dla chorych, w tym także dla dzieci.

Placówka prowadzona jest przez pilskie Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Kaplica, którą 26 listopada pobłogosławił bp Edward Dajczak, otrzymała patronat bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki. Więcej o niej można przeczytać na poświęconej jej stronie internetowej.

Biskup pobłogosławił kaplicę w pilskim hospicjum   Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej w hospicyjnej kaplicy. ks. Sebastian Przybyła

- Decydująca o wartości każdego czynu i gestu jest nasza wewnętrzna motywacja miłości - powiedział bp Edward Dajczak, nawiązując do hymnu o miłości z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian.

Biskup podkreślił, że ludzie odkrywają różne zadania, powołania w swoim życiu. - Zadań jest wiele, ale program jest jeden - miłość - powiedział ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podczas uroczystości w pilskim hospicjum.

Biskup pobłogosławił kaplicę w pilskim hospicjum   Spotkanie m.in. z członkami Towarzystwa Pomocy Chorym. ks. Sebastian Przybyła
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy