Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zmarł ks. Kazimierz Mordacz

Wieloletni proboszcz parafii w Gwieździnie, w ostatnich latach rezydent parafii pw. św. Ignacego z Loyoli odszedł dzisiaj rano w szczecińskim szpitalu.

Przyszedł na świat w 1959 r. w Jeżyczkach. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 1985 r. Jako wikariusz pracował w parafiach w Gniewinie i Słupsku. W 1995 r. został proboszczem parafii pw. pw. Matki Bożej Anielskiej w Rąbinie, zaś trzy lata później rozpoczął proboszczowanie w parafii pw. św. Marcina Biskupa w Gwieździnie, gdzie pozostał przez kolejne 18 lat.

- Parafianie wspominają go jako oddanego w pracy i kochającego ludzi kapłana. Wielu z nich utrzymywało z nim kontakt, wspierało modlitwą w chorobie, więc informację o śmierci ks. Kazimierza przyjęli dzisiaj z wielkim smutkiem - przyznaje ks. Marcin Gajowniczek, obecny proboszcz gwieździeńskiej parafii, w której od dzisiaj do dnia pogrzebu po wieczornej Mszy św. odmawiany będzie Różaniec w intencji zmarłego kapłana.

Ksiądz Kazimierz od 2016 r. przebywał na urlopie zdrowotnym. W ostatnich latach pełnił funkcję rezydenta w parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Koszalinie. Odszedł 12 stycznia 2023 r. nad ranem w szczecińskim szpitalu. 

Uroczystości pogrzebowe ks. Kazimierza będą miały następujący przebieg:

16 stycznia (poniedziałek) parafia pw. św. Ignacego z Loyoli w Koszalinie
godz. 17 wystawienie trumny z ciałem zmarłego kapłana,
godz. 18 modlitwa różańcowa,
godz. 18.30 Msza św. z udziałem księży z dekanatu Koszalin.
 

17 stycznia (wtorek) parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Jeżycach
godz. 10.30 modlitwa różańcowa,
godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka; odprowadzenie i złożenie ciała na cmentarzu w Jeżycach.

Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy