Nowy numer 08/2024 Archiwum

Weekend dla małżeństw

- Wyjeżdżając, zostawiamy przeszłość za sobą - często z ulgą wzdychają małżonkowie po tych dwudniowych rekolekcjach. Może to propozycja dla twojego małżeństwa?

Przeżywacie kryzys? Chcecie pogłębić swoje relacje? Na nowo się w sobie zakochać? Ten weekend jest właśnie dla was.

Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.

- Od początku naszego małżeństwa goniliśmy za karierą. Dziś widzę, że pogubiliśmy się całkowicie. Straciliśmy te lata bezpowrotnie. Wyjeżdżając stąd zostawiamy za sobą przeszłość - deklarują uczestnicy jednego z weekendów.

- Bałem się rozmodlonych ludzi, a spotkałem radosnych kapłanów i normalne małżeństwa. Nauczyłem się chcieć rozwiązywać problemy. Trzeba włożyć wysiłek w to, by ,,wodę przemienić w wino”. Będę się starał na dobrym fundamencie postawić dobry dom – przyznaje inny.

Więcej świadectw uczestników poprzednich edycji rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej Spotkań Małżeńskich.

Podstawową formą pracy Spotkań Małżeńskich są weekendy o charakterze warsztatów. W czasie ich trwania nie ma tradycyjnych konferencji ani katechez. Odpowiednio przygotowane małżeństwa i kapłani wprowadzają uczestników do pracy własnej, polegającej na nauce i doświadczeniu dialogu. Praca ta prowadzona jest przez małżonków wyłącznie we dwoje.

W Koszalinie dwudniowa sesja rekolekcyjna odbędzie się w dniach od 24 do 26 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Zgłoszenia: tel. 600984248; e-mail: zgłoszenia.koszalin@spotkaniamalzenskie.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy