Koszalińsko-Kołobrzeski

Ks. Kancelarczyk w Kawie z Duszą

Szef szczecińskiej Fundacji Małych Stópek będzie gościem w koszalińskiej katolickiej kawiarni.

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To data formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres: formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Wspiera też materialnie Domy Samotnej Matki oraz osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Od dekady na czele fundacji stoi ks. Tomasz Kancelarczyk. Organizuje pomoc liczoną w milionach pieluch, setkach kilogramów środków czystości, dziesiątkach interwencji, rozmów, remontów, mieszkań, a przede wszystkim w dawaniu poczucia bezpieczeństwa tym, które ze strachem patrzą w przyszłość. Bo zdaniem ks. Tomasza gadanie to za mało, żeby być pro-life. 

Na spotkanie z ks. Kancelarczykiem zaprasza Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia. 27 stycznia (piątek) o godz. 20 w  katolickiej kawiarni „Kawa z duszą” duszpasterz wygłosi konferencję. 

O najnowszym projekcie fundacji - Domu Małych Stópek - będzie można także przeczytać w numerze 4 wydania papierowego "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego" na 29 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..