Nowy numer 21/2024 Archiwum

Kurs Nowe Życie

W Koszalinie zakończyła się kolejna edycja kursu pomagającego pogłębić relacje z Bogiem. Jest to jedna z propozycji formacyjnych Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dla 15 osób były to trzy niezmiernie pracowite wieczory, spędzane w salce katedralnej plebanii na budowaniu lub odnawianiu przyjaźni z Jezusem. W wielu przypadkach dla uczestników kursów to - zgodnie z jego nazwą - rozpoczęcie zupełnie nowego życia wiary.

- To jest kurs, który organizujemy najczęściej. Jest on najprostszym wprowadzeniem w chrześcijaństwo, w relacje z Panem Bogiem - mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Kurs Nowe Życie to podstawowy kurs ewangelizacyjny, przekazujący kerygmat.

- Dotyka najprostszych treści: tego, że Pan Bóg nas kocha, że człowiek nie doświadcza miłości przez grzech, że Jezus nas zbawił, że mamy odpowiedzieć miłością na miłość. Pomaga podjąć decyzję wiary i wybrać Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela. Podprowadza do modlitwy o doświadczenie Ducha Świętego i do wejścia we wspólnotę - wyjaśnia ks. Jarosiewicz, zapewniając, że w tym roku ekipa SNE będzie go organizować trochę częściej.

Kursy proponowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji służą pogłębieniu wiary, umocnieniu osobistej relacji z Bogiem i coraz lepszemu przygotowaniu do podejmowania dzieła ewangelizacji w Kościele. Cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców diecezji. Miniony weekend upłynął ekipie ewangelizacyjnej na Kursie Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. Dwa najbliższe wypełnią Kurs Jozue i Kurs Maria Magdalena. O tym, jakie jeszcze propozycje ma dla poszukujących dróg rozwoju swojej wiary SNE - na stronie internetowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy