"W kilku słowach" w nowej odsłonie

Koszaliński oddział Civitas Christiana wraca z cyklem internetowych audycji. Asia i Mateusz Gawrońscy zaproszą nas do swojej kuchni na małżeńskie rozmowy, gdy zasną dzieci, a historyk Łukasz Suchanowski przypomni zapomniane fakty z niełatwej przeszłości Pomorza.

Ekipa koszalińskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" wraca do podjętego w czasie lockdownu pomysłu internetowych publikacji dźwiękowych i filmowych, które podejmowały ważne tematy, gościły ciekawych rozmówców i przekazywały katolicką naukę społeczną.

- Wcześniej robiliśmy spotkania klubowe, konferencje, wykłady, zapraszaliśmy gości i nagle okazało się, że goście przyjść nie mogą. Więc postanowiliśmy nagrywać filmy i podcasty, żeby to, co mamy na sztandarach, przekazywać tam, gdzie są ludzie. A oni byli w internecie - wyjaśnia pojawienie się tej formy przekazu w inicjatywach koszalińskiego oddziału stowarzyszenia jego szef M. Gawroński.

Podcasty i filmy wracają, ale w nieco zmienionej formie. Asia i Mateusz zaproszą odbiorców do swojej kuchni na małżeńskie rozmowy, gdy dzieci już śpią. - Będziemy rozmawiać na tematy ważne, choć może z pozoru błahe, bo takie, które są udziałem każdego z nas. Będziemy mówić i o remontach, i o kłótniach, i o wychowaniu dzieci, i o wierze. Przyziemne tematy, do których inaczej podchodzi kobieta, inaczej mężczyzna. I czasami muszą bardzo się z tym zmagać - wyjaśnia M. Gawroński.

W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: ROZMAWIAĆ Z NAJBLIŻSZYM
Civitas Christiana TV

Pierwszy odcinek odświeżonego cyklu już można obejrzeć i odsłuchać na kanałach stowarzyszenia na soundcloud, spotify i youtube.

Drugą propozycją jest "Kwadrans z historią", w którym Ł. Suchanowski będzie zapraszać do poznawania przeszłości, zwłaszcza w ujęciu lokalnym. - Mamy piękną, chociaż skomplikowaną historię. Wiele kwestii jest zapomnianych, przedstawianych powierzchownie, celowo pomijane są wątki, mało zbadane szczegóły. Będę również nawiązywać do powszechnych zjawisk historycznych, a także do historii Kościoła, na której zbudowana jest nasza tożsamość - zapowiada historyk.

Kolejne odcinki będą pojawiać się regularnie co dwa tygodnie, we wtorki i piątki. Kolejnych podcastów i filmów sygnowanych przez ekipę koszalińskiego oddziału Civitas Christiana można wypatrywać 3 i 7 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..