Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Obudź się do posługi

Jak prowadzić spotkanie modlitewne? Jak w nim owocnie uczestniczyć? Jak korzystać z charyzmatów, by służyły budowaniu wspólnoty Kościoła? Trzydniowe warsztaty pomagały znaleźć odpowiedzi na te pytania.

W weekendowym kursie przygotowanym przez Szkołę Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uczestniczyło 40 osób z całej Polski. – Z Katechizmu Kościoła Katolickiego wiemy, że każdy na mocy chrztu jest charyzmatykiem, natomiast nie każdy odkrywa charyzmaty, swoje szczególne obdarowanie, i nie podejmuje zadań w Kościele. Wciąż wielu katolików śpi.

Kurs budzi do posługi, podpowiada, jak to robić, szczególnie na spotkaniach modlitewnych. Pomaga budować liderów, którzy są gotowi w różnych okolicznościach poprowadzić modlitwę, a przede wszystkim robią to według zasad i standardów, o których mówi Kościół – zauważa ks. Rafał Jarosiewicz, szef SNE. Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej uczy, jak w sposób uporządkowany przeżywać i prowadzić modlitewne spotkania charyzmatyczne. Podstawą są Pismo Święte i dokumenty Kościoła, mówiące o posłudze charyzmatami. Kurs to również ćwiczenia w praktyce, które pomagają wyeliminować błędy zdarzające się posługującym.

– Najczęstszym jest stawianie w centrum modlitwy samego siebie, swoich spraw, problemów, a nie… Jezusa − mówi Magda Halak z kursowej ekipy dzielącej się narzędziami do dobrego animowania modlitwy. – Druga sprawa – to, czego sama niekiedy doświadczam – że skupiając się na modlitwie wspólnotowej, zaniedbuję modlitwę osobistą. Tymczasem najpierw ogień musi rozpalić się we mnie, żebym mogła rozpalać pozostałych. Inni mają widzieć, że doświadczam Boga, żeby pragnęli tego samego – zauważa ewangelizatorka. – Równie ważna jest świadomość celu prowadzonej przez nas modlitwy. Kurs wszystko to weryfikuje, porządkuje i przypomina, jaką rolę odgrywają ci, którzy animują modlitwę we wspólnocie. Trzydniowe intensywne spotkanie połączone z warsztatami odbyło się w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy