Zobacz, jaka jesteś piękna!

- Musicie zaprosić do swojego życia fachowca od wizerunku. Ale nie takiego, jakiego proponuje świat - słyszały kursantki i uczyły się, jak patrzeć na siebie oczami Boga.

Kurs Maria Magdalena jest jak SPA dla duszy. Pozwala zrzucić maski i przyjrzeć się sobie z zupełnie nowej perspektywy.

– Często wiemy, co znaczy być kobietą według świata, ale nie umiemy spojrzeć na sobie oczami Ojca i Stwórcy. Tymczasem każda z nas jest Jego arcydziełem. Nie ważne, ile mamy kilogramów, jaki mamy kolor włosów, czego mamy za dużo, albo za mało – przekonuje Magdalena Halak ze Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

– Jeśli chcesz spojrzeć na siebie oczami Boga, dostrzec, że stworzono cię z miłości i jesteś darem dla innych, to kurs dla ciebie – mówi jedna z prowadzących kurs. Sama uczestniczyła w nim równo rok temu. – Doświadczyłam, jak Jezus z miłością i pokojem patrzy na trudną historię mojego życia – dodaje.

Z zaproszenia SNE skorzystało ponad 30 kobiet. Podczas weekendu spędzonego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w towarzystwie innych wyjątkowych pań, dowiadywały się m.in., jaki jest zamysł Boga wobec nich, jakie są cechy Bożej kobiety i jak nie pozwolić niszczyć w sobie kobiecości.

Mama piątki dzieci ma napięty grafik. W rozkładzie dnia zostaje mało czasu, żeby nie zapomnieć o swojej wyjątkowości. Problemy dnia codziennego potrafią przygnieść i zapędzić w niedobre schematy.

Zobacz, jaka jesteś piękna!   W weekendowym spotkaniu w CEF wzięło udział ponad 30 pań. Karolina Pawłowska /Foto Gość

– Staram się, jak najlepiej wykorzystać ten czas, bo też i treści jest bardzo dużo – śmieje się Katarzyna Tarasewicz, pokazując skrupulatnie prowadzone notatki.

– Liczna rodzina to wielkie błogosławieństwo, ale też – nie ma co ukrywać – spory trud. Mało jest czasu na dbanie o relację z Panem Bogiem, na to, żeby pozwalać Mu przemieniać siebie. A ja chcę za Nim nadążać, odkrywać to, co dla mnie przygotował. Uświadamiam sobie, że także moje świadectwo i skupiam się teraz na tym, żeby dzielić się doświadczeniem Boga żywego. Jak piękne jest życie, kiedy żyje się z Bogiem – tłumaczy koszalinianka.

Kurs Maria Magdalena to jedna z wielu propozycji formacyjnych koszalińskiej ekipy ewangelizatorów. Informacji o kolejnych wydarzeniach można szukać na stronie internetowej SNE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..